| madutsa a întrebat:

am si eu o intrebare referitoare la BB cream Miracle Skin perfector de la garnier! Am inteles ca este o crema 5 in 1, dar tot arata ca un fond de ten...Deci, inainte de aplicarea BB cream trebuie sa aplic o crema hidratanta? sau este OK sa folosesc doar BB cream? Eu de obicei, inainte de aplicarea fondului de ten normal folosesc o crema hidratanta, si de asta am niste dubii!

2 răspunsuri:
| Ada11 a răspuns:

BB Cream este o crema hidratanta care are inclus si fond de ten, corector, pudra si alte minuni. NU e nevoie sa folosesti o alta crema inaintea folosirii BB Cream ptc vei ajunge sa o folosesti in exces, iar pielea ta/noastra nu are nevoie de atat de multe chestii pe ea, ptc se uleiaza si o sa devina grasa!
Succes!>big grin

| BeetweenUs a răspuns:

BB cream este de fapt o crema cu textura unui fond de ten....deci este ok sa o folosesti fara o 'baza' hidratanta