| NoName_9128 a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare pentru voi.Sunt mai creola si am parul castaniu natural dar am fost vopsita bruneta acum 1 an cred. Apoi acum vreo 5 luni m`am vopsit roscata dar nu mai e culoare intensa parca nici nu am fost vopsita. Ce ziceti mi-ar sta bine la tenul meu parul blond? Si daca stiti din experienta voastra cu ce vopsea as putea sa folosesc sa nu imi decolorez parul?

Răspuns Câştigător
| stweety10 a răspuns:

Da poti ajunge de la castaniu la blond. Dar trebuie sa te vopsesti de 2-3 ori. In prima faza iti va iesi un blond mai inchis. Peste catva timp te vopsesti din nou si o sa iti iasa mai deschis si ca sa ajungi la cel de pe cutie te mai vopsesti o data. S`ar putea sa nu fie nevoie sa te vopsesti de 3 ori, sa iti iasa de la a 2a vopsea, depinde cat de inchisa e culoarea ta. Sau daca vrei altfel, poti sa te decolorezi(au si vopsea decoloranta la Syoss), si apoi sa te vopsesti cu nuanta care vrei. Eu chiar iti recomand vopseaua de la Syoss, de cand a iesit numai din asta am folosit.

7 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

Ti-ar sta super. Si eu sunt blonda si merg la solar. mi-as fi dorit sa fiu si eu mai creola sad. Iti recomand vopseaua de la Syoss, am incercat de la toate firmele, dar asta mi-a placut cel mai mult.

| ozzy22 a răspuns:

Nu nu cred ca ti-ar sta mai ales daca esti creola cel mai bine bruneta sau satena.la vopsele nu prea stiu nu ma pricep foarte bine

| EduardTPU a răspuns:

Imi plac fetele blonde cu tenul bronzat sau creol :X...deci eu zic sa te faci blondawinking

| Haarp a răspuns:

Depinde cat de creola daca mai intesc cu par blond o sa arati ca o "c***a" scuze de limbaj

| NoName_9128 explică:

Nu`s foarte creola.Dar nu sunt nici alba ca branza.

| NoName_9128 explică:

Si cu vopseaua de la Syoss.pot ajunge d la culoarea castanie care o am la blond?smug

| NoName_9128 explică:

Mersi mult.M` am razgandit pana la urma si m-am facut roscata.ca era cam mare schimbarea.ma fac vara viitoare blondahappy.msi mult pentru sfat:*