| Close2you a întrebat:

TPU! Am o mica problema pe care sper sa o pot rezolva cu ajutorul vostru.Parul meu este natural, si in urma cu cativa ani imi statea cret(foarte ondulat). Acum, lucrurile s-au schimbat.In prima zi cand ma spal parul imi sta cret(nu il usc cu feonul, dar nu folosesc nici spuma, deoarece am auzit ca nu e sanatoasa pentru par), dar a doua zi trebuie sa il piaptan pentru ca imi arata foarte incalcit si neingrijit), iar cand il piaptan nu imi sta nicicum straight face. Vreau sa imi stea din nou cret! Parul meu este tuns in scari, dar si filat. Mi-l mai intind, dar foarte rar.Nu as vrea sa mi-l pun pe bigudiuri sau altceva, as dori sa stiu ce gresesc, poate imi puteti recomanda un sampon. Orice sfat e binevenit! Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| MuresanVlad a răspuns:

Gliss de la schwarzkof.e de mai multe feluri samponul dar daca nu ai parul ondulat samponul pentru par cret nu te ajuta, ajuta numai parul cret sa-l faca mai cret si mai frumos si ajuta parul drept sa fie mai drept si mai frumos.nu stiu cat costa in tara aici e in jur de 5 sau 6 euro... Daca vrei sa-ti faci parul cret am o reteta pentru tine.doua albusuri cu o lamaie bate-le putin intr-un bol si dupa ce te speli pe cap pe parul umed da-te mai mult la varfuri dar nu numai si usucate cu uscatorul si fisuna(aia rotunda de la uscatorul de par)daca nu ai fisuna da capul in jos si aduna-l in mana si usuca-l asa o sa ai par cret si frumos. Dar nu stiu ce vei putea rezolva daca nu folosesti chiar deloc spuma de par sau ondulatorul...Sincer sa fiu, cred ca este mai greu cu sampoanele, depinde cat este de real daca iti onduleaza parul sau nu.

2 răspunsuri:
| georgiana14 a răspuns:

Buna pai poate cand eraai mai mica iti statea cret acum esti mare si in plus esti tunsa scari si filat, cand esti tunsa asa parul iti sta drept:d, si eu cred ca daca ti l-ai usca cu feonu poate ti-ar sta cret nu ai nici o sansa sa revina ca mai demult pentru ca esti mai mare si parul tau s-a dezvoltat mai mult de cand te -ai marit si in plus si tunsoarea eu te sfatuiesc sa incerci cu bigudiuri sau sampon advance de la avon si cauti in catalog pentru ce pentru volum sau par cret. etc succes, fundita?:X

| cosminuzzzu a răspuns:

Foloseste samponul rexona