| AttilaDornIsPower a întrebat:

happy
Am o poblrma maree tongue
Deci, am o burta, de zici ca sunt insarcinata straight face asa imi spun colegii cand vin in bluze mai mulate.
Si vreau sa scap de asta, sa nu mai am o burta asa de gasa laughing
Deci, ce exercitii ar trebui sa fac?
Dar sa se vada efectele...
(NU LE AM CU DE ASTEA)

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Abdomenele sunt cum a spus si mykydutza08 cele mai bune dar pintre exercitiile facute "in casa" mai poti efectua mersul rapid pe scarile unui stadion(pas cu pas) si o coborare lenta.Si de ce nu in scara blocului!

Durata si timpul o faci singura si pe parcurs incerci sa o faci mai repede fara sa te fortezi de la inceput ca pot aparea crampe musculare(carcei).

Totul trebuie facut progresiv fara efort suplimentar doar atat cat poate corpul tau!

Daca nu te grabesti in cam 2-3 luni ai scapat de problema dar sa nu uiti un pic de dieta/mancarea care o folosesti!

8 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

SPORT!
Înscrie-te la un sport, să faci fitness sau orice alt sport să te dezvolţi.
Aleargă, renunţă la orice fel de dulciuri şi la alimentele foarte grase.
Dacă faci foamea o zi nu o să slăbeşti, doar o să ajungi la spital.
Mănâncă încet când mănânci şi fă foarte mult sport şi bea apă.
Încearcă să te interesezi despre ceai verde.
Na ce pot să îţi zic ai 10000 de variante trebuie doar să vrei, nu e mare brânză doar eu zic să nu te apuci de nuştiu ce diete pentru că eu nu am o părere bună despre ele şi mie cel puţin mi-a fost rău de la 3 diete diferite prescrise de 3 doctori nutriţionişti.
Numai tu poţi ştii cum să te simţi mai bine

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, poti face multe abdomene in mai multe feluri daca vrei sa te axezi pe exercitii fizice. Puti de multe ori sa iti tragi burta inapoi de cate ori iti vine in minte, oriunde ai fi. Daca vrei, poti folosi si creme de slabit.

| GigiMD a răspuns:

Salut niste diete nu ai incercat : http://lady-journal.com/frumusete/diete/

| mykydutza08 a răspuns:

Buna! Abdomenele sunt cele mai bune, mai poti incerca o dieta echilibrata, paine putina, fructe, legume si hidratare suficienta, consuma apa sai ceai. Funda happy

| Biancutzika a răspuns:

ABDOMENE. mănâncă puţin şi sănătos. mai puţină pâine. fără grăsimi. eu folosesc o metodă mai uşoară. dimineaţa şi seara beau jumătate de cană de miere cu scorţişoară. Dimineaţa înainte de a mânca iar seara cu jumătate de oră înainte de culcare.a da. şi. dimineaţa mănâncă cât poţi, la amiază jumătate din cât ai mâncat dimineaţa, iar seara de loc. cam atât. Succes! happy

| DanceIsInYourHeart a răspuns:

Stiu cum este.Si eu sunt in aceeasi situatie.Am si eu burta si incerc inca din vara anului trecut(iulie 2013 mai exact)...dar nimic. Daca esti genul de persoana care mananca kubeti sau chipsuri etc incearca sa te opresti, sa mananci mai sanatos si sa faci putin(mai mult) sport. Daca vrei mai multe sfaturi poti sa ma intrebi pe facebook( https://www.facebook.com/adryanne.star?ref=tn_tnmn ) sau chiar pe TPU.

Fundita?

| sorinikfrumy a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci mult sport poti gasi diferite aplicatii pe MagazinePlay cu multe exercitii, lasand la o parte abdomenele. Elimina din alimentatie painea alba si inlocuieste-o cu una neagra si nu uita sa renunti la dulciuri. Daca ai pofta de ceva dulce cumpara batoane Fitness. Mie imi plac, sunt multe sortimente si au un nr de calori redus.

| Giselle a răspuns:

Buna! Trebuie sa faci o combinatie buna, intre o dieta alimentara sanatoasa, cu maxim 2000 kal pe zi si sport.
Indicat este sa alergi cel putin 30 min. pe zi, ceea ce nu e prea dificil mai ales acum, ca se incalzeste afara. Iti poti incepe dimineata cu 3-4 serii de abdomene ( o serie inseaman 20 de abdomene si o sa ai rezultate vizibile ).
Daca dispui de banuti, iti poti face un abonament la o sala si acolo beneficiezi de sfaturi profesionale.
O zi buna!