| Kl2uDyA a întrebat:

Ce exercitii ar trebui sa fac ca sa scap de burta? big grin.

Răspuns Câştigător
| deathy a răspuns:

Pentru a da jos burta este nevoie de a te abtine la unele feluri de mancare(oua prajite, cartofi pai si multe altele, in general prajeluri) si de la dulciuri, sucuri.Trebuie sa ai minim 3 mese pe zi.Nu este neaparata nevoie sa tii un regim.Mananci,dar niciodata nu trebuie sa fii satul(a).Sa nu mananci dupa ora 19.
Si fara miscare nu vei reusi nimic. Daca nu mergi la sala, te poti duce in parc sa alergi cate 10-20 de minute pe zi, la inceput, apoi maresti timpul.Si mersul este de ajutor.Incearca sa mergi cate o ora pe zi.
Sper ca sfaturile mele te vor ajuta.

6 răspunsuri:
| YouNoob a răspuns:

Cardio de tipul alergare 3-5 km / zi

| mariusflorin90 a răspuns:

Abdomene si alergari;-) insa nu numai atat, trebuie sa ai si un regim alimentar mai redus in grasimi si colesterol :-P

| TheBestLife a răspuns:

Cel mai simplu mod de a da jos burta sunt exercitiile cardio si cele pilates! Sunt impresionante!

| Licuricea a răspuns:

Fa abdomene in fiecare zi incepand de la 10 adaugand cate 5 pe fiecare zi timp de o saptamana iar saptamana urmatoare descresti. si tot asa

| deathy a răspuns (pentru Licuricea):

Abdomenele nu te ajuta sa dai jos grasimea.Prin abdomene doar lucrezi muschii abdominali.Trebuie sa faca mult cardio pentru a da burta jos(alergat, inot, mers pe bicicleta, mersul pe jos care sa nu fie unul moderat, chiar accelerat).

| Kl2uDyA explică:

Multumescc mult pentru raspunsurii! happy