| toxicgirll a întrebat:

Am o problema. 1. Mam ingrasat foarte mult fata de cum eram anii trecuti. Am celulita pe picioare si pe fese si. am facut si burtica.Cum sa scap de toate astea?
2. De cand ma stiu miau placut pantalonii stramti care sa ii simt, doar ca asta ma cam "afectat" sa zic asa. am purtat numai pantaloni care ma strangeau sus, iar acum nu stiu cum sa va zic. am solturile naspa. Iar cand port pantaloni, imi ies soldurile afara si se vede urat. am un fel de lipsa intre solduri si piciaore exact unde vin pantalonii, unde se incheie, [sau sunt "taiata"]. nu stiu cum sa va eplic dar stiu ca se vede foarte naspa si as vrea sa schimb asta. Bunica mea mi-a zis ca o sa se mai micsoreze soldurile daca stau legata cu ceva strans.
ma puteti ajuta? sper ca ati inteles la ce m-am referit. funda

10 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Pentru amadoua raspunsul este simplu. Sport, 2litri de apa p zi, mancat putin. Si vei vedea rezultate. Pentru celulita si masaj. Eu am reusit sa slabesc 10 kg in 3 luni astfel.

| Adelina102 a răspuns:

Si mie mi-ar place sa-mi zica cineva o crema eficienta contra celulitei.K is mai lenesa de felul meutongue

| Zenithf a răspuns:

In problema taieturii, eu cred ca daca porti ceva mai larg treptat va disparea. In problema ingrasarii, se rezolva prin transpiratie si printr-o dieta sanatoasa doar. Intra pe http://www.mypyramid.gov/ si vezi cum ar trebui sa fie aceasta.

| tpuu a răspuns:

Hmm. nu stiu. incearca o perioada mai lunga sa porti pantaloni lenjeri si care sa nu te stranga. si du-te si fa sport...

| Simpatic a răspuns:

Numai manca dulciuri si alte prostii, tine o dieta de bun simt nu una care iti afecteaza organismul gen "cum sa slabesti 10 kg in doua saptamani", alege slabeste natural 2 kg pe luna,e mai bine pentru tine.Fa sala,alergari cat de multe,arde ceva calorii,mananca slab in grasimi,carbohidrati,evita prajelile si tot ce ingrasa : ciocolata,paine,paste fainoase,smantana,carne grasa (nu fa exces nici de piept de pui), branza grasa (mananca branza semidegresata), lista e lunga.Tre sa intelegi ca schimbarea nu se face peste noapte, eu am pus ceva kilograme pe mine in ultimile 6 luni si de obicei slabirea se face treptat si dureaza aproape dublu cat a durat sa iei in greutate, asta spun antrenorii de fitness nu eu si cam asa si este.Ai luat in greutate 8 kg in 2 luni, le vei da jos cam in 4-6 luni,aici cu o dieta buna si cu antrenament aerob,anaerob, alternate cele doua dau rezultate bune, nu uita ca cardio e cel mai important.Banda trebuie sa fie cel mai bun aliat al celor care doresc sa slabeasca, banda implicit alergarile, arderile caloriilor intr-un cuvant.

| kri a răspuns:

Pai.incearca sa slabesti.nu mai manca seara dupa ora 6.si incearca sa mananci paine putina.de dulciuri sa nu mai zic.ca sa nu fiu prea dura... aproape deloc

| vlad_4846 a răspuns:

Jogging sau aerobic.prima varianta e cea mai eficienta...

| Flory_2183 a răspuns:

Ti-as recomanda ca pentru o perioada sa porti pantaloni mai lejeri si fuste ca tot vine caldura iar ca sa remediazi problema iti recomand sa mergi la un salon de masaj cel putin de 3 ori pe saptamana sa faci sport(inot, alergat)urca scarile in loc de lift, nu mai purta haine asa stramte de fapt cred ca sunt cu cel puti un nr mai mici decat porti tu...fa ce ti-am zis si o sa ramai uimita

| TheoCookiesChocolate2013 a răspuns:

Buna! Incearca sa faci abdomene, atat cat poti.Nu manca foarte mult la o masa, mai bine mananci des si putin decat rar si mult happy Eu am reusit sa slabesc facand sport.Nu m-am abtinut de la nimic, doar de la fast food big grin aa da..si bea muuuuuuuulta apa!winkingpapa:X [Fundita] puppy dog eyes

| Nadyne a răspuns:

E o chestie care trebuie rezolvata de tine, nimeni nu te prea poate ajuta,chestia e ca trebuie sa mananci cat mai echilibrat,sa nu amesteci mancarea, de ex. sa mananci un iaurt si dupa aia sa iei un cheseburger de la Mc, doar ti-am dat niste sfaturi... Sper sa te ajute:d