| alexutsssa a întrebat:

Hei! Am si eu o problema...cu as putea sa slabesc din solduri si burtica.straight face, cam in 2 saptamani.Nu pot sa spun ca este greutatea in exces doar ca atunci cand port blugi stramti si un tricou mai lungut se vede putin soldurile si acest lucru ma deranjeaza.Ce exerciti as putea sa fac? Cat timp sa le fac? si in cat timp slabesc?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. alimentatie : mentine undeva la 1500 kcal / zi, 4-5 mese mici in care iti asiguri tot ce ai nevoie, ultima masa sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare
2. exercitii : cardio, alergat, inot, stepper, bicicleta, etc. 1 ora, de vreo 4 ori / saptamana e suficient. Daca alegi bicicleta ( pentru ca e usoara ) sa stii ca trebuie sa faci distante mari, de genul 15-20 de km / antrenament, poate mai mult, ca sa obtii rezultate.

| Teoo00 a răspuns:

Alearga in fiecare seara o ora cu putina viteza dar nu manca dulciuri, kfc si ti se vor duce putin soldurile(asa am facut eu) iar pentru burtica fa in fiecare zi 10-20 de abdomene

| Cosmin86 a răspuns (pentru Teoo00):

Abomenele nu ajuta prea mult la eliminarea grasimii de pe burta, tot alergatul e si pentru asta.

Nu poti sa arzi grasimea intr-o singura zona a corpului, ea se arde uniform pe tot corpul, deci exercitiile care ard cele mai multe calorii sunt cele mai eficiente si pentru burta, la abdomene arzi foarte putine calorii.