| AlexxandraAa a întrebat:

Vreau sa imi iau lentile de contact..cu durata de purtare 30 zile..asta ar insemna ca dupa 30 de zile sa le arunc?straight face

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Mda...din punctul meu de vedere este o "garantie" ca tu sa le arunci si sa iti cumperi unele noi, altfel cum ar câștiga si ei bani nu?
Eu port lentile de contact de foarte mult timp si nu am avut nici o problema cu ele chiar daca le-am ținut mai bine de jumate de an happy
Lentilele se rup sau prind microbi( cand prind microbi o sa iti dai seama ), încep sa te jeneze abia atunci le poti schimba.
Ca sa fii sigura mergi la farmacie si cere o solutie pentru uscaciunea ochilor, iti vor da niște lacrimi false si le poti pune odată in zi cand porti lentile, asa vei avea ochii perfect albi.
Asta este ce fac eu si nu am avut probleme pana acum.

1 răspuns:
| Dayuuum a răspuns:

Daca au durata de purtare 30 de zile inseamna ca atat tin ele. In atatea zile isi fac efectul. Deci dupa 30 de zile trebuie sa scapi de ele :3