| EDLKGB a întrebat:

doresc sa imi pun lentile de contact si nu prea inteleg ce e cu perioada aceea de 30 de zile.scrie ca sunt 6 lentile in cutie, adica 3 seturi. port un set 30 de zile si apoi il arunc sau trebuie doar sa le schimb intre ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dianageorg1ana19 a răspuns:

Se poarta de 30 de ori o pereche si apoi se arunca, nu se schimba intre ele

1 răspuns:
| nicols a răspuns:

Buna, Poti considera ca ai 3 seturi, doar daca ai aceeasi dioptrie la ambii ochi. Altfel ai 6 lentile pentru un ochi, si iti vor ajunge 6 luni. O lentila o porti o luna, dupa care o arunci si o inlocuiesti cu una noua. Daca ai dioptrii diferite la ochi, iei cate o cutie cu 6 lentile pentru fiecare ochi. Daca te auta, eu mi le cumpar de aici: www.medlens.ro