| maryangelll a întrebat:

Am si eu o mica "problema". :d Am 17 ani, 1.72-1.73 si 59 de kg. Credeti ca este bine sau ar mai trebui sa slabesc? Nu de alta dar vine vara si o sa merg cu colegii la mare si vreau sa arat perfect big grin. Mersi anticipat!

15 răspunsuri:
| MLSS a răspuns:

Heyy salut:* Eu am 15 ani 1, 73 si 58 kg
Nu trebuie sa slabesti pentru ca ai masurile idealee
te puppp pa:***

| FaraNume1249 a răspuns:

Doamne,tu esti nebuna!big grin
Greutatea e perfecta in raport cu inaltimea, iar daca tu crezi ca trebuie sa slabesti, tu nu ai probleme cu greutatea, ai probleme cu capul!laughing
Eu am 1.66 si 60 de kile si consider ca sunt proportionala.big grin Acum depinde de fiecare insa iti sugerez sa ramai asa cum esti, ca e mai bine.
Sunt atatea fete/femei ce arata bine si vor sa mai slabeasca, doar doar sa ajunga ca saracele si chinuitele modele anorexice de pe coperti.laughing Iti strici stomacul cu diete, cure si pastile inutile cand solutia este foarte simpla:Accepta-te asa cum esti big grin
Iti garantez ca un barbat va prefera intotdeauna o femeie cu ceva carne pe oase, chiar si cei ce casca ochii la fotomodele.Sa fim seriosi, atunci cand ii simti oasele prin piele ti se cam taie de toatelaughing))
Sper ca te-am ajutat,
FaraNume_5095

| FaraNume1249 a răspuns (pentru FaraNume1249):

Cu,capul >.<
Scuzati-mi cacofonia laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai putea slabi putin. incearca sa alergi dimineatawinking eu am 1, 67 si 45 kgwinking

| Pitzipoanca a răspuns (pentru anonim_4396):

Iuli schilod, termina fa cu d-astea. Mars la gradinita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Daca tot veni vorba, chiar incerc sa ma ingras, dar nu prea pot...sad

| Pitzipoanca a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze atunci. Am crezut ca esti o pitipoanca (da, stiu, ironia) care isi risca sanatatea pentru a fi slaba.
Mai, ar fi bine sa vezi un nutritionist daca vrei sa iti cresti masa corporala. Sunt persoane care nu prea se pot ingrasa.
Pana atunci, bucura-te ca poti purta chestii bufante si sa arate super-bine.
^___^

| adelina899 a răspuns:

Eu cred ca esti ok. Dar daca tu crezi ca trebuie sa slabesti eu cred ca mai mult de 4 kg nu happy.

| alexandra1993 a răspuns:

Calculeaza singura aici daca ai indicele de masa corporala potrivit : http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html

| coolgeo98 a răspuns:

Daca vrei sa arati perfect....ar trebuii sa mai slabesti inca 2 kg...dar asa in general este k

| Rochelle a răspuns:

Depinde cum te simti tu! daca tu simti ca trebuie fa-o!

| thestorm a răspuns:

Depinde...tine cont si de inaltime dar si de oase. unele fete ca mine au oasele mai grele...

| maryangelll explică (pentru thestorm):

Si eu am oasele grele si late deoarece atunci cand esti inalt oasele sunt mult mai dezvoltate si trag mult la cantar happy

| thestorm a răspuns (pentru maryangelll):

Exact, asa ca depinde de cum arati... dar cred ca este chiar OK pentru tine. (daca intr-adevar ai oasele grele)

| xmakexmexhappyx a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti:o...pentru inaltimea ta trebuie sa ai pana in 63-64 de kg...deci esti mai mult decat binebig grin Funda?big grin