| criseve0 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare. Nu stiu cum sa fac sa pun putin in greutate. Nu arat rau. Doar ca nu am corpul deloc lucrat si am picioarele foarte subtiri. Oricum se vede ca nu sunt lucrate, gambe nu am deloc. Si imediat vine vara si vreau sa arat totusi ok. M-am gandit sa ma apuc de alergat. Credeti ca o sa ma ajute la ceva? Eu vreau sa pun putina masa musculara. Nu vreau sa slabesc. Ce parere avei?

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Da,este foarte bun aerobicul! Daca esti fata... faza cu ce ti-am zis sus cade din start.Nu exagera cu carbohidratii.Incearca sa ai un stil de viata echilibrat bazat pe legume, fructe, carne si carbohidrati dar nu cum ti-am zis sus.Carbohidratii ti iei din orez, cartofi(nu prajiti in baie de ulei), salate etc.Mananca de 3 ori pe zi si fa aerobic.Te ajuta pentru tonifierea gambelor, coapselor, feselor si abdomenului.
P.S:scuze pentru sfatul de mai sus.am crezut ca esti baiat happy.

10 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Alimenteaza-te corect si fa sala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
O alimentaţie corectă şi multă mişcare fizică.
Te pup!

| tr3ig a răspuns:

Pune mana si mananca si asteaptawinking o sa pui stai calm, fa sport si dupa mananca calumeawinking si o sa pui pe tinewinking cati ani ai?

| criseve0 explică (pentru tr3ig):

18 ani am.sunt fata. 46kg, 160 inaltime.nu vreau nici sa ma ingras... si sa am pielea lasata. de aceea ma gandeam la alergat.dar aerobic?

| tr3ig a răspuns (pentru criseve0):

Multe fete te-ar invidia pentru corpu tauwinking aerobicu te ajuta sa te mentii in forma nu sa te ingrasi, mananca si stai linistita, o sa pui pe tine, doar asteaptawinking

| criseve0 explică (pentru tr3ig):

Ok... multumesc de sfaturi!happy:*

| cristi1505 a răspuns:

Mananca bine si incepe sa faci genuflexiuni si ridicari pe varfuri, nu alergat! Alergatul este un exercitiu cardio ceea ce inseamna ca e pentru slabit.Genuflexiuni+ridicari pe varfuri de 2-3 ori pe saptamana si mancare multa.Mananca multe alimente bogate in carbohidrati(orez, cartofi, dulciuri etc.).Asa vei reusi sa te ingrasi.

| criseve0 explică (pentru cristi1505):

Aha... Multumesc! dar de aerobic ce parere ai? e ok? eu vreau sa ma ingras, dar nu f tare. mai mult as vrea sa imi tonific corpul, sa am putina masa musculara si asa este pentru picioare, fese...

| criseve0 explică (pentru cristi1505):

Nici o problema. De aceea ti-am si spus ca sunt fata. Imi dadusem seama.

| cristi1505 a răspuns (pentru criseve0):

Da,este foarte bun aerobicul! Daca esti fata... faza cu ce ti-am zis sus cade din start.Nu exagera cu carbohidratii.Incearca sa ai un stil de viata echilibrat bazat pe legume, fructe, carne si carbohidrati dar nu cum ti-am zis sus.Carbohidratii ti iei din orez, cartofi(nu prajiti in baie de ulei), salate etc.Mananca de 3 ori pe zi si fa aerobic.Te ajuta pentru tonifierea gambelor, coapselor, feselor si abdomenului.
P.S:scuze pentru sfatul de mai sus.am crezut ca esti baiat happy.

| criseve0 explică:

Aveti*