| Łore a întrebat:

Am si eu o mica problema...Deci eu am tenul foarte alb ( cam asa : http://weheartit.com/entry/65256048/via/lore000 ) si chiar vreau sa am un bronz frumos, ciocolatiu ( asa : http://weheartit.com/entry/63141645/via/lore000 ). Intrebarile mea sunt : Cum sa fac sa am un bronz frumos,persistent,fara arsuri, si cum as putea face sa nu ma inrosesc?( da... daca stau la soare ma inrosesc iar dupa vreo trei zile mi se schimba pielea)

3 răspunsuri:
| voineapaula a răspuns:

Incearca sa mergi la un solar.Dar sa nu ceri mai mult de 2 minute.big grin

| wolfyflower99 a răspuns:

Ai incercat cu ulei pentru bronzat? si eu am tenul destul de alb, dar vara ma bronzez imediat. Poti incerca cu ulei pentru bronzat, dar ai grija sa aiba si factor de protectie suficient de mare pentru tenul tau! Daca vezi ca incepi sa te arzi si asa, incearca un autobronzant, dar vezi sa iti exfoliezi bine pielea inainte. Sper ca te-am ajutat, daca mai ai vreo intrebare, zi-mi happy

| Utilizator600cmc a răspuns:

Incearca cu ulei, la plaja. Sau daca nu du-te la un bronzant, probabil ca te va ajuta mult. Eu sunt din Constanta, sunt negru, de la soare, mare. Nu ma dau cu nici o crema, asa sunt eu. Am o culoare " perfecta " probabil asa este firea ta, fiecare are firea lui. Totusi du-te la bronzant, sau dati cu creme. Nu cred ca tuturor le plac fetele albe, ca cele din filme de groaza!