| r0jeer2k a întrebat:

am tot vazut videoclipuri si reclame despre black mask. a incercat cineva sau imi poate spune cineva daca merita sa o cumpar? multumesc!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E buna, dar unii nu stiu cum sa o foloseasca pentru ca punctele negre nu ies asa usor si nu ies toate, dar rezultatul va fi vizibil.In primul rand trebuie sa iti cureti tenul cu un gel de curatare sau ce folosesti de lbicei, apoi sa faci o baie de aburi ca sa ti se dilate porii, apoi aplici masca. Dupa ce inlaturi masca folosesti apa rece sau un toner ca sa se inchida porii si sa impiedice sa se formeze mai multe puncte negre.Cauta pe olx ca o gasesti la preturi accesibile.

| AlexCristi97 a răspuns:

La inceput era ok ca pret, acum de cand a devenit super virala a ajuns si mai scumpa si sa dai 100 de lei pe un tub "original" de masca de aia, mai bine iti faci in casa.
Ai nevoie de gel/masca de fata gen peel-off (exfoliant) sau gelatina si carbune medicinal. Foile de gelatina costa 5 lei, daca nu exista plicuri de gelatina care sunt chiar mai ieftine cred si gasesti la farmacie carbune medicinal sau carbune activ, 6-7 lei cutia cu vreo 16 carbuni. Faci gelatina mai concentrata, pui 3-4 carbuni pisati si gata masca sau daca ai gel exfoliant, pui o lingurita de gel intr-o canita mica, pui praful de carbune si gata masca.