| Ariyana a întrebat:

Buna,TPU! As dori sa va intreb pe cei interesati de lumea modei,in special de modele,o chestie pe care am auzit-o de multe ori.E adevarat ca modelele(manechinele)nu au voie sa isi faca operatii estetice(la fata,corp,etc)? Eu nu cred, sincer.Dar astept raspunsuri de la oameni mai cunoscatori decat mine. Ofer fundahappy.

Răspuns Câştigător
| maria9607 a răspuns:

Modelele isi pot face operatii estetice, dar nu mai au voie sa participe la concursuri de genul miss univers, miss Romania, miss venezuela etc., pentru ca acolo se puncteaza doar frumusetea naturala happy

3 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Sincer nici manechinele de podium nu au voie, bine asta e mult spus, au voie insa au mult de pierdut, majoritatea vor modele naturale, iar operatia la sani e cea mai grava sa zicem, in rest la fata daca vrei sa te operezi e ok, atata timp cat arati natural, nu cu buze umflate cu pompa sau stiu eu ce, parul iar trebuie sa fie natural, nevopsit, deci cu cat esti mai naturala cu atat mai bine.
PS: sora mea este model si de aici toate informatiile ^^

| ARF a răspuns:

Ei bine... daca iti fac operatii estetice si, spre ex., are o prezentare de moda peste o luna, NU are voie. Deoarece ii ia mult pana se vindeca rana si etc...

| sandystar a răspuns:

Manechinele cred ca au voie sa-si faca operatii estetice. Nu au voie sa-si faca operatii estetice fetele care se duc la concursul de Miss Romania