| khaori a întrebat:

Buna,TPU.
As vrea sa slabesc un kilogram intr-o saptamana. Stie cineva vreo dieta acceptabila?

6 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Doar fructe si legume in stare proaspta (sucuri, salata de fructe, salata de fructe cu legume, salata de legume), nuci, seminte de orice tip neprajite. Dimineata pe stomacul gol poti sa iei cate o lingurita de miere de albine. E posibil sa slabesti mai mult de 1 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa dietele!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| diavolitadulce a răspuns:

Dieta Dukan. Gasesti orice informatie despre ea pe net. Si chiar functioneaza happy Mult succes!

| AlexandraPrincess a răspuns:

1-Sa faci mult sport!
2-Consuma multe legume!
3-Bea multe lichide
4.-Sa faci sucuri(din legume, fructe) naturale!winking

| tinka1 a răspuns:

Eu in viata mea am incercat mii de diete si unica care ajuta e cea cu infometarea si dieta Dukan. Dar pentru a slabi sanatos alearga 2 ore in fiecare zi si bea multa multa apa. Si nu mananca fructe dupa ora 14-15 si nu exagera cu fructele, deoarece contin zahar. :* succes

| DarkDavid a răspuns:

Inceraca sa faci in fiecare dimineata sa faci sport (bicicleta, exercitii fizice) cam 1-2 ore si sa transpiri mult (deoarece elimini toxinele din tine) dupa mananca mult fructe la pranz mananca salate, incearca sa ti asa o saptamana si vei putea dar tine minte sa mananci numai fructe si legume!