| NoNameBitch a întrebat:

as vrea si eu o dieta care sa ma ajute sa slabesc cel putin 1-2 kg pe saptamana...big grin mersi mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ketanal a răspuns:

Exista si metode cu care sa slabesti 1/2 kg pe saptamana, dar la ce folos, daca dupa ce termini o astfel de "dieta minune" te vei confrunta cu efectul eu-eu, si vei pune inapoi kg pierdute si inca ceva?
Nu mai bine tii o dieta echilibrata, mananci sanatos, eviti prajelile, painea in cantitati industriale, si slabesti usor usor, dar in mod eficient si de lunga durata?
Vezi tu, dar gandeste-te ca tot ce faci acum va avea repercursiuni in viitor!

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Cu dieta cretană slăbeşti 2 kilograme pe săptămână. Am citi de ea într-o revistă. Trebuie să mănânci produse ce conţin lapte de capră (iaurt/brânză)multe fructe şi legume, să foloseşti ulei de măsline. Cam astea ar fi regulile principale. O găseşti şi pe internet dieta. happy

| mioara a răspuns:

Nu mai manca paine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu manca nimic si o sa vezi ca o sa slabesti. sau mai bine manca doar o data pe zi. ceau

| Cristiana_5185 a răspuns:

Nu ai nevoie de o dieta pentru a slabi. Poti manca orice, dar cu masura. In primul rand trebuie sa ai 3 mese principale,zilnic. Nu trebuie sa te ridici flamanda de la masa niciodata si intre mese, daca ti se face foame, mananca un fruct. Nu bea sucuri, nu manca dulciuri, poate doar o bucatica de ciocolata amaruie pentru ca nu ingrasa asa mult. Si ultima masa sa fie cu 3-4 ore inainte sa te culci.Bafta!