| AlexAL275 a întrebat:

Aș vrea să vă adresez o întrebare cu privire la coșuri. Cum scap de ele?

Răspuns Câştigător
| anais13 a răspuns:

Trebuie sa mergi la dermatolog. El trebuie sa îți dea tratamentul necesar după tipul tău de piele și după gravitatea situației. Tratamente naturiste am mai folosit și eu, dar fără rezultatul pe care îl voiam. Medicul mi-a dat o crema destul de puternica, iar încep din primele 2 săptămâni am văzut rezultate. După o luna deja nu prea mai aveam acnee. Recomand dermatologul.

5 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Depinde de gravitatea problemei, daca sunt 3-4 cosuri poti folosi o crema/gel care sa le usuce. daca sunt mai multe incearca sotret- pastile, dar trebuie sa vorbesti cu dermatologul pentru stabilirea dozei sau pentru alt tratament corespunzator.

| denisTiky a răspuns:

Salut! Eu ma dadeam cu pudra de talc pe fata si stateam cu ea peste noapte. Se stergea de perna dar pana adormeam stateam cu fata in sus si avea timp sa isi faca efectul.

Sau incearca cu bicarbonat de sodiu (alimentar). Pui o lingurita mica intr-un vas (ceva mic) si pui putina apa si amesteci pana devine ca o pasta si te dai cu el pe fata (cu pasta care ti-a iesit). Si daca repeti asta dimineata si seara vor trece cosurile. Bafta!

| ChrisAK47 a răspuns:

Incearca Erifluid. A mers la mine. Este 7-8 lei. Mai am cateva, dar este mult mai bine

| FolosescTpu a răspuns:

Am avut problema asta si am crezut ca nu o sa scap in viata mea de ele. Cumpara-ti Zineryt (gasesti la farmacie sau poti comanda de pe net), face minuni. Trebuie sa te dai dimineata si seara timp de 2-3 saptamani. Vei avea un ten curat, crede-ma!

| LeonardZenga a răspuns:

N ai ce sa faci, e pubertatea.