| blackporcelain a întrebat:

as vrea si eu sa slabesc 10 kilograme in cateva luni, vreau si eu niste diete sau experiente personale care sa aiba rezultate

Răspuns Câştigător
| Ioanaa28 a răspuns:

Incearca sa inlocuiesti din cand in cand laptele cu ceaiul, seara incearca doar fructe si legume proaspete dar nu in cantitati mari incearca painea neagra de secara si laptele e bun. dar mai rar Chiar daca nu ai voie efort 30 de minute nu e mult e de'ajuns doar sa te plimbi 30-45 de minute pe zi. incearca si salate cu foarte putin ulei de masline daca folosesti otet incearca zeama de lamaie in salate nu doar ca are un gust mai bun ci este si mai sanatoasa fara dulciuri daca ai pofta de ceva dulce incearca fructele de sezon (fragi,capsuni,cirese, imediat si visine-daca sunt putin acre si vrei neaparat ceva dulce adauga foarte foarte putin zahar). Dimineata in loc de lapte te-as sfatui lapte batut facut in casa sau iaurt cu fructe. sau un Activia mic dejun cu o felie de paine ci ceva inainte ar fi indeajuns sau dimineata mai poti servi cereale Nestle cu lapte( daca tii neaparat cu laptele). La pranz pentru a avea o masa completa poti servi: Putina supa de carofi sau supa cu piept de pui(cu cat mai putina sare cu atat mai bine),de exemplu acum poti face o crema de brocoli la care poti adauga foarte foarte putin piept de pui; piure/piept de pui(fiert nu prajit!)/peste fiert,legume fierte cu putin piept de pui si ca desert iti recomand un baton Nestle sau mai bine o salata de fructe. Pentru cina ar fi recomandat un ceai( de menta,lamaie, tei cu ce vrei de exemplu acum poti face ceai de lamaie si soc, dar nu uita! FARA ZAHAR!) cateva fructe proaspete si legumele sunt o alegere buna...
Deci nu uita: Cat mai PUTINA PAINE; Cat mai PUTINA Sare; Cat mai PUTINE DULCIURI; Cat mai MULTE FRUCTE PROASPETE; Cat mai MULTE LEGUME PROASPETE; Incearca macara SA FACI 30 DE MINUTE SPORT(nu mare efort... o mica plimbare e indeajuns pentru ca nu slabesti doar din mancare sanatoasa)!
Sper ca te-am ajutat! Daca e ceva ce nu tia convenit in sfaturile pe care ti le-am dat. Nu ti le-am dat pentru a te jicni, cheltui sau mai stiu eu ce lucruri. ti-am dat aceste sfaturi pentru ca te vor ajuta...
P.S.: Fara putina miscare nu rezolvi absolut nimic!