| RDariaa a întrebat:

Care marca este mai buna dintre vopselele de par de la Wella si vopselele de par de la L'Oreal? (si argumente va rog) Multumesc!

Răspuns Câştigător
| daniellle a răspuns:

Deşi eu nu prea am experienţă în ceea ce priveşte vopseaua de păr, din câte am înţeles sunt mai bune cele de la Wella.
O prietenă apropiată de a mea s-a vopsit de fiecare dată cu Wella, deoarece îi ieşea exact culoarea de pe catalog. Şi în prezent tot vopsele de la Wella foloseşte şi pare destul de mulţumită de rezultate.
În vopselele de la Garnier să nu ai niciodată încredere. Îţi iese în cap ceva total opus faţă de ce arată pe catalog. thinking (asta ca un apropo).
Multă baftă, sper să iasă ceva. big grin

12 răspunsuri:
| PatrisuK a răspuns:

L'oreal mereu am o culoare frumoasa si are si mai multe game de culori

| Cecillia199619 a răspuns:

L'Oreal din punctul meu de vedere e foarte buna.Si Wella e buna dar eu iti recomand L'Oreal... Fundita?

| KiindOuiIle a răspuns:

L'oreal Pretu face diferenta.

| Sibeluca a răspuns:

L'oreal tongue

| Bondarel99 a răspuns:

L oreal sunt prea blande cu parul si nu obtii mereu rezultatul dorit. Daca vrei pentru blond l oreal nu are oxidanti buni ca sa deschida culoarea foarte bine si nici ca sa pastreze mai mult timp intensitatea culorii in cazul in care alegi negru, roscat sau alte nuante inchise.
Vopselele wella sunt bune pentru toate nuantele, dar ai grija sa faci un test inainte pentru ca eu am facut alergie de la ea, dar in rest am obtinut culoarea pe care o voiam.

| RDariaa explică (pentru Bondarel99):

Multumesc mult! Daca as putea ti-as da si tie funda si la Ennie D pentru ca aman2 ati avut pareri bune + argumente dar din pacate pot doar la una!sad

| RDariaa explică (pentru Bondarel99):

I-am dat ei deoarece a fost prima, sper sa nu te super>big grin

| RDariaa explică (pentru RDariaa):

Superi* scuze:*

| Bondarel99 a răspuns (pentru RDariaa):

Nu-i nimic, dar cum ti-am zis, mereu cand te vopsesti sa faci testul de alergie mai intai...

| RDariaa explică (pentru Bondarel99):

Da, dar chiar si pe par mai inchis iese de exemplu un saten deschis?

| Bondarel99 a răspuns (pentru RDariaa):

Nu,daca tu ai un saten inchis si vrei sa-ti iasa saten deschis va trebui sa-ti iei un blond inchis...regula e sa-ti iei mereu o vopsea cu 1-2 nuante mai deschis decat ce vrei tu sa-ti iasa.

| RDariaa explică (pentru Bondarel99):

Multumesc mult!