| danida a întrebat:

:* ce fond de ten imi recomandati?happy..am pistrui..nu multi.dar am.happy

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este în funcție de tenul tău.
Poți merge pe unul cu efect calmant/pentru ten sensibil sau 2 în 1 care acoperă și pistruii.
Pa, pa.

| danida explică (pentru Legiuitoarea):

Mersi de raspuns. dar trebuie neaparat sa ma dau cu, crema inainte de aplicare?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru danida):

Bună.
Înainte de aplicarea fondului de ten, folosește o bază de machiaj ori dacă nu 1-2 picături de ulei de migdale dulci și fondul îl dai după 5 minute.
Nu aplici direct fondul pe ten.
Pa, pa.

| danida explică (pentru Legiuitoarea):

Folosesc baza de machiaj.dar degeaba..se vede naspasad..si de asta nu stiu ce sa mai fac. si uleiul de migdale de unde il pot lua?happy

| Legiuitoarea a răspuns (pentru danida):

Bună din nou.
Peste baza de machiaj care o lași să acționeze 1-3 minute, cu ajutor unui burețel întinzi ușor fondul de ten, apoi tamponezi zonele unde vezi că nu arată uniform.
Trebuie să folosești și un fond de calitate.
Mergi pe L*Oreal. Pui la încheietura pumnului, în interior, unde se văd venele, întinzi și vezi dacă acoperă, maschează venele. De acela ai nevoie.
Uleiul îl găsești la orice ceanărie, Plafar.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Itit recomand Vichy Dermablend-are acoperire mare si tenul arata impecabil dupa ce il folosesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revlon.

| BloomyxD a răspuns:

Pistruile sunt frumoase. Nu-ţi strica faşa :*.