| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Ce șampon îmi recomandați pentru părul sârmos? Nu știu cum să spun mai clar, este aspru.
Ps: Îs băiat

Răspuns Apreciat de Editori
| geani87 a răspuns:

Îți trebuie multa hidratare cand ai tipul ăsta de păr.Eu îți recomand șampon de la Kerastase sau Wella sunt hidratante amândouă deci eu cred că te vor ajuta.Eu am avut șampon Kerastase îmi făcea părul frumos, strălucitor etc. După ce te-ai spălat cu șampon foloseste un balsam hidratant...și o masca de păr(tot hidratantă)odată pe săptămână..pt ca un simplu șampon nu te poate ajuta.

| geani87 a răspuns:

Sau ar fi bine să cauți produse pentru tipul tău de păr, să cauți sfaturi despre îngrijirea părului aspru

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

1.Vichy dercos antimătreată pentru scalp normal- gras.
Acest sampon mi-a hidratat părul, prin urmare are proprietați hidratante.
2. Ducray nutricerat
- este un sampon conceput pentru părul foarte uscat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tunde te periuță

| Iote a răspuns:

Nu samponul te va ajuta, ci un balsam de par. Folosit dupa spalare. Iar la clatire, nu il cureti chiar tot, sa-l simti inca moale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand balsam și mască pentru păr uscat/tratament pentru păr degradat și ulei de păr pentru o hidratare mai profundă. Nu știu dacă dispui de produse profesionale, însă îți recomand brandul Keune și/sau Moroccanoil. N-ai cum să dai greș.

https://www.notino.ro/moroccanoil/hydration-masca/p-79965/