| Lauraaaaaaaaaaa a întrebat:

Cum as putea sa imi prind parul la plaja ca sa arate bine si sa nu imi intre foarte mult in apa happy
Multumesc!

8 răspunsuri:
| lSummerl a răspuns:

Il prinzi normal

| alealexuta a răspuns:

Tunde-ti varfurile inainte de inceputul verii. In aceasta perioada parul tinde sa se usuce, acest proces fiind mai rapid atunci cand parul are deja varfurile tocite. Taiatul varfurilor inainte de inceperea verii minimalizeaza acest risc prin inlaturarea varfurilor nesanatoase, inainte ca acestea sa intalneasca razele soarelui.
Incearca paul impletit. Este prea tineresc pentru a merge astfel la serviciu, insa coditele impletite iti dau un aer strengaresc si plin de energie pe plaja. Fa pur si simplu o carare pe mijloc, impleteste parul in fiecare parte si leaga-l cu un elastic. Foloseste ceara de par daca ai parul scurt. Aceasta pasta ii va conferi parului rezistenta si fermitate, iar in plus il va proteja de soare si de clor. Aplica ceara pe par inainte de a iesi afara. Poarta o esarfa. Iti da un aer gen Jackie O. si protejeaza in acelasi timp parul: leaga o esarfa lunga in jur l parului, lasand varfurile libere. Funda te roog?

| AgentulVIPPro a răspuns:

Buna lauraaaaaaaaaaa.acum 2 zile am fost la mare si am vazut multe fete care isi faceau coc si aratau bine.si nici nu iti intra la apa.o zi frumoasa

| Michaelis a răspuns:

Poti sa -l prinzi intr-un coc inalt si sa mai prinzi cu niste agrafe parul care ti-a iesit din coc (daca ti-a iestit)multa fete porta asa. Sper ca te-am ajutat, iti urez disrtactie placuta happy

| TumblrAddict a răspuns:

Un "coc" micut in varful capului e perfect!
Si e si foarte comod!
Stiu din propria experientawinking

| zambetcald a răspuns:

Poarta o casca de inot

| robertaasdfghj a răspuns:

Cocul cu aspect neglijent lucrat de fapt pentru asta e super dragut.