| lexybelle a întrebat:

Cum poti scapa de tenul gras?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Si eu am avut problema cu tenul gras in vremea pubertatii, acum nu mai am(21 ani)
Foloseam gel de la clearskin pentru spalat,tonicul si crema.
Poate nu ai probleme cu impuritatile dar te ajuta sa scapi pentru o perioada mai lunga de timp de sebumul de pe fata acumulat.
Eu ma spalam de doua ori pe zi( poti folosi si sapunul de la clearskin este la fel de bun), important este sa iti hidratezi pielea dupa cu o crema pentru ten gras( ele sunt sub forma de gel, se absorb repede si nu raman grase)
Crede-ma este mai bine sa ai tenul gras decat uscat!
Ma gandesc ca ai si probleme cu parul care se ingrasa, majoritatea persoanelor cu tenul gras au probleme cu glandele sebacee(ten, par).
Oricum daca esti in perioada pubertatii o sa se regleze de la sinehappy

4 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Mergi la un medic, iti faci niste analize (foarte probabil ca ai colesterolul mare), poate fi si o problema hormonala, pielea e oglinda starii de sanatate interioare.

Răspuns utilizator avertizat
| NumeciudatT a răspuns:

Sapun antisebum

| Mirel_Ignat_1986 a răspuns:

Cu SPORT si apa calda