| pastilaaroganta a întrebat:

Imi este rusine cu fata mea este plina de cosuri sad Doresc sa specific ca am tenul gras. as da orice sa nu le mai am. Cum pot scapa de ele?

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Solutiile naturiste sunt cele mai bune.

7 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Poti face si sport! Chiar ajuta. Important este sa transpiri!

| lays a răspuns:

Tot despre argila iti zic si euhappyam folosit-o si nu am fost foarte multumita.dar dupa ce am citit pe un site am invatat cum sa o folosesc ca sa dea rezultate.te demachiezi,speli fata bine,tamponezi cu un prosop curat si dup-aia aplici argila combinata cu apa de la robinet(sa fie ca o crema groasa).lasi 20 de min sau cat e nevoie pana se usuca apoi o cureti cu apa.stergi fata si aplici iar.eu fac vreo 5 aplicari una dupa alta si da rezultate super.pentru toate astea iti trebuie doar un plic la vreo 15 mii de lei vechi.eu mi-am luat la cutie de la aslavital cu 8 lei.cu cat mai multe aplicari cu atat mai bine.am uitat sa-ti zic.dupa ultima aplicare speli bine fata si fierbi o mana de flori de galbenele(ceai de galbenele de la plafar vreo 5 lei costa.dar sa fie neparata flori nu plicuri)si-l lasi pe foc pana e clocotit.il dai jos si te asezi deasupra oalei cu un prosop in cap.stai cat rezisti pentru ca e fff fierbinte.dup-aia nu te speli.doar stergi si aplici crema de galbenele...e vreo 2-3 leibig grinbig grin.sunt cam multe dar ieftine si fac minuni.oricum poti folosi doar argila daca ti se pare prea mare bataia de cap dar e mult mai buna in combinatie cu galbenelele sub orice formabig grin.bafta:*
p.s:ai grija la ceaiul clocotit.:-s

| Fillaide a răspuns:

Poti sa le ungi de citeva ori pe zi cu suc de lamaie, sau iti cumperi din farmacii Zinerit(e foarte bun).

| 16.laura.16 a răspuns:

Mergi la un dermatolog care sa iti recomande cel mai bun produs pentru tine. (ex Zynerit)
Nu manca gras, nici prajit, mananca multe fruncte si fa putin sport. Un stil de viata sanatos face minuni!

| Aura a răspuns:

Ai incercat cu,, pudra de argila"? Cam la toate fetele care au aceasta problema le-am recomandat. La mine a mers, nu te pot asigura insa ca va merge si la tine, dar eu zic ca merita incercat! Bafta!

| cristinik_7022 a răspuns:

Zineryt este un antibiotic foarte puternic.il poti gasi in farmacie cu 34 lei sau poti lua o reteta de la medicul tau de familie si il iei gratis.tratamentul se urmeaza aprox. 5 saptamani dar pot sa iti garantez ca din a 2 a saptamna o sa scapi de ele.

| shelovesyou a răspuns:

batting eyelashes pai eu zic sa te duci la un salon.[e simplu, nu e foarte scump si nici nu doare tare] happy bafta!