| Facebook14 a întrebat:

Cum sa imi mai prind parul? Am parul mediu si putin ondulat la varfuri si chiar nu stiu cumpot sa il prind. Multumesc anticipat. dau funda.

Răspuns Câştigător
| xgeanina a răspuns:

Sunt multe variante thinking Intr-o coada de cal ori mai jos ori poti sa ti-o faci la nicelul cefei. Intr-o coada impletita, intr-o coada de peste (impletita in 2), impletita in 4, 5, 6. Intr-un coc, in 2 codite. Poti sa-ti faci o coada intr-o parte, poti sa-ti faci o coada studenteasca. Sunt foarte multe modalitati de cocuri, uite cateva :
1. Cocul soseta. Pentru a realiza aceasta coafura ai nevoie de un elastic de par sau o soseta careia trebuie sa-i tai varfurile. Este relativ simplu sa iti prinzi parul in acest fel, iar cea care a facut celebru acest stil este Lauren Conrad.

2. Cocul care nu necesita pieptanare. Este foarte simplu sa iti faci acest coc si nu iti trebuie decat un elastic de par, agrafe, fixativ si, optional, un ondulator. Desi nu este pieptenat, parul arata foarte bine prins in acest fel.

3. Cocul bibliotecarei sexy. Ai nevoie de niste agrafe, un elastic si vei arata in cateva momente exact ca Audrey Hepburn.

4. Cocul spiralat. Are un nivel mediu de realizare. Agrafele si un elastic de par sunt tot ce ai nevoie pentru a-ti aranja parul astfel. Este o coafura facuta celebra de printesa Leia din Star Wars.

5. Cocul impletit. Cu aceasta coafura usor de realizat vei arata ca Jessica Alba. Un elastic de par si cateva agrafe sunt suficiente ca sa iti prinzi parul precum celebra actrita.

6. Cocul tip castan. Este putin mai dificil de realizat, dar ai nevoie de aceleasi elemente de baza: agrafe si elastic.

7. Cocul rasucit. Este o coafura preferata de Gwen Stefani in urma cu 10 ani. Este poate cel mai simplu de realizat si nu ai nevoie decat de cateva elastice de par.

8. Cocul pe o parte. Nu este o coafura foarte simplu de realizat, dar merita efortul. Pentru a-ti prinde parul in acest fel ai nevoie de agrafe, fixativ si un ondulator.

9. Cocul lenes. Cel mai important lucru de care ai nevoie ca sa iti stea bine aceasta coafura este o atitudine sfidatoare. Nu degeaba este coafura preferata a lui Britney Spears. In rest, un elastic este tot ce iti trebuie ca sa arati precum vedeta pop.
Sper ca iti vor fii de folos happy

5 răspunsuri:
| Ryuuzuka a răspuns:

Pai si eu il am exact ca tine :ondulat dar il indrept cu placa big grin.Fa un dus, foloseste balsam de par, dupa da-ti cu spuma de par si impleteste-ti codite cat mai multe. Dimineata vei avea un par superb.Eu incerc sa mai renunt la spuma, pentru ca ingrasa parul big grin.Iti poti prinde 2 codite sus ca si chinezoaicele si dupa eu imi prind bretonul intr-o parte sau mi-l las pe toata fata.Sau mai poti incerca sa iti dai tot parul in partea dreapta si sa-l prinzi cu niste agrafe la spate.Fa-ti bucle cu placa si indreapta bretonul intr-o parte love struck (la mine arata dragut) si eu am lungimea de la par medie.Ori iti poti impleti o codita in parte stanga, dar dezordonata sau coc sus, ceva mai neingirjit.Dar il poti lasa pur si simplu pe spate happy. Cred ca te-am ajutat thinking

| raluca09 a răspuns (pentru Ryuuzuka):

Mersi o sa-l fac

Răspuns utilizator avertizat
| Andree2002 a răspuns:

Buna poti sa-l impletesti iar, dupa o prinzi in coc

| raluca09 a răspuns:

Poti sa ti prinzi parul in coada impletita.