| Yasmin875 a întrebat:

Dacă mă duc la plaja si ma dau cu machiaj pe față mi se bronzează si fața?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca produsele folosite nu au spf mare ( SPF 45 - 50 ) si nu sunt aplicate in cantitatea necesara pentru a beneficia de procentul inscriptionat pe ambalaj - da, ti se bronzeaza si fata.
https://cdn3.volusion.com/tjyvs.vndwg/v/vspfiles/photos/SPF-4oz-6.jpg? 1492805033

3 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Da, te vei bronza, insa iti recomand sa nu folosesti machiaj la plaja pentru ca se va scurge tot datorita caldurii sau daca intri in apa. Foloseste o crema cu SPF 30 sau 50 pentru a-ti proteja pielea de razele nocive si daca insisti neaparat, foloseste peste crema un BB Cream lejer si un balsam colorat de buze. Nu ai nevoie de mai mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand mergi la plaja nu pui farduri pe fata, ca te bronzezi cu pete, in plus, ti se scurge totul pe fata, este total neadecvat machiajul pentru plaja.

Răspuns utilizator avertizat