| Izabella97777 a întrebat:

Dati-mi si mie niste idei cum sa-mi asortez imbracamintea ceva de genu :tricou peste bluza sau pantaloni scurti luati cu colanti. Cele mai interesante idei primesc fundita!
P.S.as vrea si niste sfaturi cum as putea sa ma machiez, sa-mi iasa ochii in evidenta(am ochii albastri)kissMultumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Tricou peste bluza? Nu cred ca merge. Mai degraba, o maleta cu un bolero/cardigan sau pulover pe deasupra, ar merge mai bine. Si mai poti adauga niste jeansi sau colanti in caz ca puloverul este mai lung.
Pantalonii scurti luati cu colanti merg cu un tricou sau o bluza cu o vesta din blana peste.
Cat despre machiaj, depinde de ce culoare are parul tau: Daca ai parul blond: auriu. Daca ai parul saten deschis: maro-ciocolatiu, mov intens. Daca ai parul saten inchis spre negru: tonuri neutre, smokey eyes negru si gri. Daca ai parul roscat: curpu, bronz, nuante maro-ruginii, gri inchis. Daca ai parul gri/alb (blond foarte deschis): culori deschise de crem, gri.
Sper ca te-am ajutat. Sarbatori fericite!

1 răspuns:
| aligru a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

uite aici un model. e cam greu sa explici! cel mai bine ar fi sa faci tu o parada a modei cu ceea ce ai deja si eventual ne dai pozele sa ti zicem cu ce iti sta mai bine.
Incearca dresuri sau colanti in culori indraznete.
uite aici un tutorial de make up!
http://www.youtube.com/watch?v=yIK_ft-ZM7o&feature=fvst
da un search pe youtube "make-up for blue eyes" o sa ai de unde alege.