| sweetykiss a întrebat:

DAU FUNDA! Nu mai este mult si incepe balul bobocilor! Intrebarea mea este: Cum pot sa ma imbrac la balul bobocilor? Se va tine la un club si as vrea sa ma imbrac sexy dar nu vulgar! Nu as vrea sa imi iau tocuri pentru ca sunt destul de inalta(1.70) si pentru ca as vrea sa dansez mult. Deci cum pot sa ma imbrac? Daca ati putea sa imi dati si imagini... Astept cat mai multe raspunsuri! Multumesc anticipat!"

1 răspuns:
| copilfardeminte40127 a răspuns:

Buna! Balul este un eveniment foooarte important pentru unele domnisoare si de aceea exagereaza cu tinuta. Eu una nu m-am intins, daca pot spune asa, la balul bobocilor. Am avut o rochita cu volanase, cu o palma deasupra genunchiului si niste sandalute negre foarte elegante ( nu din acelea cu platforma sau mai stiu eu ce, de plaja). Vreau sa iti spun ca mai mult de jumatate din liceu ( ma refer la fete) s-au descaltat la jumatatea balului din cauza durerilor de picioare. Si spune-mi: nu cred ca vrei sa te duci la bal ca sa te rogi de cineva sa iti ofere scaunul pentru ca te ingenunchiaza durerea. Pana la urma, trebuie sa te simti bine ca sa te poti dista. Incearca ceva lejer care sa nu-ti dea batai de cap. Combina putin stilul tau de zi cu zi cu ceva extravagant. La par, cred ca niste bucle ar fi perfecte: sunt usor de pregatit, rezistente si fac senzatie oricand. Nu exagera nici nu machiajul: incearca ceva care sa iti puna calitatile mai presus de orice. Nu te duce la bal cu gandul sa ai cea mai scurta rochita, cei mai inalti pantofi si cel mai strident machiaj. Du-te sa te distrezi. Oamenii rai oricum vor gasi ceva ca sa spuna despre tine, fie ca esti aceeasi sau putin mai schimbata. Pupici si distractie placuta!