Întrebare recomandată | Bquna a întrebat:

Bună TPU! De când folosesc epilatorul am făcut foliculită, îmi apar coșuri peste tot unde îl folosesc și arată foarte inestetic... Cele care folosiți epilatoare, reușiți să aveți pielea frumoasă și catifelată? Am folosit înainte să mă epilez un scrub pe tot corpul, însă nu m-a ajutat... Și dacă se poate să-mi recomandați o cremă special pentru așa ceva în caz că există. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un medic dermatolog iti poate da creme, mergi la el si nu folosii produse sau medicamente fara avizul medicului, sau dupa sfatul cuiva ca mai rau faci, fiecare este diferit si nu se potriveste aceeasi crema la toate persoanele.Mergi maine la medicul de familie ia trimitere la dermatologie si acolo vei afla ce tratament iti trebuie.

| Hyperion7 a răspuns:

Crema asta e bună!
https://www.drmax.ro/......-solartium
Clindamicina are efect asupra stafilococului.Scrubul nu a ajutat pentru că scrubul nu are antibiotic, de aia.

| ioana748 a răspuns:

Pai poate ar trebui sa renunti la epilator inainte de toate, daca nu se potriveste cu pielea ta.