| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU!
De dimineata m-am trezit aproximativ ca in fiecare zi din saptamana asta, adica la ora 8, avand in vedere ca m-am culcat la maxim 11.30-12 in fiecare seara.
Astazi m-am uitat in oglinda dimineata, m-am spalat pe fata etc, dar am observat ca am niste cearcane destul de mari, negre, destul de vizibile si inestetice. sad
Eu ma dau cu creion negru, sub ochi, nu e mult, dar ma dau mereu pentru ca imi place cum arat cu el....eu nu cred ca de la el am cearcanele, pentru ca ma dau de vreo cateva luni aproape zilnic, dar repet, e foarte putin si doar pe linia ochiului(putin depasit, in colturi), pe cand cearcanele sunt sub...
Vreau sa stiu de ce mi-au aparut...
De dormit, dorm bine, nu ma trezesc noaptea, am somn bun...
Ce e drept, am fost racita 5 zile, dar nu foarte rau, nas infundat d-astea...si trebuie sa imi vina stopul maine cel tarziu (is in a 28 zi).

Intrebarea mea este care ar fi posibilele cauze si cum sa scap de ele, pana duminica, ca trebuie sa plec undeva si sa arat bine...

Multumesc!

1 răspuns:
| andreidmbm a răspuns:

Buna,

O idee ar fi sa consumi cat de multe lichide, de preferat apa plata, fara sucuri si alte porcarii. Un minim de 2 litri pe zi, si macar jumatate de litru dimineata dupa ce te trezesti. Chiar daca pare poate cam mult, sa stii ca iti va oxigena celulele pielii, ceea ce va duce si la disparitia cearcanelor.