| Anee1667 a întrebat:

De o vreme mă tot confrunt cu o problemă. Părul meu e distrus în totalitate, e ars, se rupe şi e foarte înfoiat.
Am încercat aproape tot ce era posibil, de la măşti naturale cu ulei de măsline până la o groază de produse cu keratina, chitina, sampoane naturiste, am incercat pana si vitaminele pentru păr ..nimic din astea nu au dat roade.
De altfel, parul meu este extrem de des şi înfoiat, am incercat si filatul, am inrautatit situatia, nu am idee ce sa fac, parul meu nu a fost mereu asa, de la varsta de 12-13 ani s-a produs aceasta schimbare brusca a parului meu, nu aveam parul foarte des si nici înfoiat, era drept si destul de rar, n-am folosit altceva decat sampoane normale de altfel, fara volum, sau altelel.
In momentul de fata folosesc samponul hair jaazz, insa la fel nici o schimbare in afara faptului ca acesta creste, insa firul de par se rupe in continuare si nu reusesc sa il prind sub nicio forma.
Pareri?
Ceva produse care m-ar putea ajuta?

1 răspuns:
| PeggyRock a răspuns:

Cred că ar fi util să mergi la un dermatolog. O tunsoare scurtă ar fi fi utilă pentru regenerare. Dar medicul ar putea să îți facă ceva analize să vadă dacă nu ai lipsă de ceva vitamine, minerale,...