| Iulia250711 a întrebat:

De revelion vreau sa imi pun unghii false si voiam sa intreb daca e in regula. Am auzit ca exfoliaza unghia, dar eu nu am de gand sa stau mult cu ele, doar in noaptea de 31 si pe 1ianuarie mi le scot. Are ceva chiar daca le port asa putin? Si mai am o intrebare: cum se scot? Adica vreau sa mi le scot acasa. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| xFakeSmilex a răspuns:

Nu, unghia ta nu va avea nimic dupa asta.
Daca ai unghiile puse cu gel trebuie sa stai cu ele intr-un bol cu multa acetona si sa fie de concentratie mare iar apoi sa le pilesti, insa nu iti recomand sa faci asta singura acasa. daca sunt puse cu acryl iti va fi mai usor e acelasi lucru doar ca acrylu se topeste mult mai repede in acetona fata de gel.iar daca ai ales sa le scurtezi, sa nu le taia pentru ca iti vor crapa si va fi un adevarat dezastru, asa ca foloseste pila.

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca le porti doar o noapte nu o sa iti afecteze cu nimic unghia. Pentru a le scoate pune mana sub apa cat de fierbinte rezisti si tragi usor de unghiile false.

| Reiikó a răspuns:

Daca le porti putin [o noapte] nu se va intampla nimic...big grin