| Larisa_3441 a întrebat:

Despre benzile depilatoare cu ceara pentru fata...Am auzit ac cele de la veet iti sangereaza pielea din cauza lor...Initial vroiam sa mi el iau pe acestea dar am auzit ca sunt bune cele de la farmec si sunt si mai ieftine.Voi ce ma sfatuiti?(vreau sa le folosesc pentru mustata si spranecne)

2 răspunsuri:
| AnaMaria_4205 a răspuns:

Trebuie sa ai foarte mare grija cu benzile depilatoare. Calitatea lor e foarte importanta, mai ales daca nu esti atat de "experimentata" si nu poti indeparta benzile in mod corect. In acest caz pot ramane fire de par si te poate durea mai tare. Exista si risc foarte ridicat de iritatii, chiar daca iti aplici imediat o crema care sa ajute procesul. Am incercat benzile de la Veet si nu am avut probleme, dar te sfatuiesc sa mergi la cosmetica pentru a te epila. E mult mai sigur si mai usor si s-ar putea sa nu te doara la fel de tare.

| Larisa_3441 explică:

Sprancene*