| NVSCS555 a întrebat:

Este adevarat ca daca folosesc ulei de ricin o sa-mi creasca parul mai repede?

6 răspunsuri:
| Madaq a răspuns:

Eu am folosit, dar nu mi-a crescut. Poate difera de la persoana la persoana.

| PsyhoChild a răspuns:

Depinde despre ce parte a corpului vorbim. Daca este pentru barba nu te ajuta cu nimic, iar daca este pentru parul de pe cap poate accelera foarte putin cresterea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îl întărește. Parul nu creste de la acest ulei și de la nici un șampon, creșterea lui este determinata genetic

| anaraisd a răspuns:

Eu l-am folosit pentru gene deoarece din cauza pernei pe care dorm in coltul ochiului genele erau foarte scurte si era deranjant din punct de vedere vizual. Nu a facut minuni dar oricum a ajutat putin.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Parul creste hormonal 1- maxim 1.5 cm pe luna.
Uleiul de ricin NU influenteaza cresterea parului, doar intareste rdacina firului existent.
Multi confunda aceste doua lucruri si vorbesc in necunsotinta de cauza.

Răspuns utilizator avertizat