| NVSCS555 a întrebat:

Este adevarat ca daca folosesc ulei de ricin o sa-mi creasca parul mai repede?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Parul creste hormonal 1- maxim 1.5 cm pe luna.
Uleiul de ricin NU influenteaza cresterea parului, doar intareste rdacina firului existent.
Multi confunda aceste doua lucruri si vorbesc in necunsotinta de cauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îl întărește. Parul nu creste de la acest ulei și de la nici un șampon, creșterea lui este determinata genetic

Răspuns utilizator avertizat
| PsyhoChild a răspuns:

Depinde despre ce parte a corpului vorbim. Daca este pentru barba nu te ajuta cu nimic, iar daca este pentru parul de pe cap poate accelera foarte putin cresterea

| Madaq a răspuns:

Eu am folosit, dar nu mi-a crescut. Poate difera de la persoana la persoana.

| anaraisd a răspuns:

Eu l-am folosit pentru gene deoarece din cauza pernei pe care dorm in coltul ochiului genele erau foarte scurte si era deranjant din punct de vedere vizual. Nu a facut minuni dar oricum a ajutat putin.