| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor ati mai crescut in inaltime dupa varsta de 20 ani? funda multumesc

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Mici sanse sa mai cresti dupa 20 de ani, baieti stiu ca, cresc in inaltime pana la 25 ani( nu mai stiu sigur). Oricum, nu e imposibil sa te mai inalti, insa sunt foarte rare cazurile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dezvoltarea fizica la fete se opreste, de obicei, in jurul varstei de 17-18 ani.Cazurile in care mai continua dupa aceasta varsta sunt putine.Personal,nu am mai crescut in inaltime deloc de mai bine de 3 ani si nu am depasit varsta de 20 de ani.

| Roxin a răspuns:

Eu sunt baiat, am 21 de ani si fata de anul trecut am crescut cu 4 cm. Daca vrei sa cresti, apuca-te de baschet sau zilnic atarnata cam 10-15 minute de o bara. Ajuta mult.De asemenea alimentatie bogata in calciuhappyO zi buna!

| AmanoYuno a răspuns:

Desi multa lume zice ca fetele cresc pana la 17-18 ani sau unii mai pesimisti 14 ani.profa de bio mi-a zis ca fetele cresc pana la 20 de ani si atunci incep sa se opreasca incet incet din crescut.deci mai ai sanse desi mici, sa cresti in jur de 3-4 cm

| Yamx a răspuns:

Sora mea s-a oprit din crestere la 22. De la 1. 72 cat avea la 21 s-a trezit 1. 78 la 22. Deci se poate.
Dar depinde si de parinti.
Daca parintii tai sunt scunzi nu prea ai sanse.