| Teo9797 a întrebat:

Buna TPUhappyFetelor,imi puteti spune si mie cum se fac buclele lejere, cat mai naturale? Am incercat cu ondulatorul dar nu stiu cum sa il folosesc sa iasa bucle naturale.

Multumesc!happy

3 răspunsuri:
| doinitza94 a răspuns:

Daca vrei niste bucle naturale, dupa ce iti speli parul umple palmele cu spuma si stringe parul in maini, apoi usuca-l natural sau cu feonul.
Deasemenea poti incerca sa rasucesti pe ondulator o suvita groasa, dupa care trecu cu degetele prin ea, despartind parul in suvite mai mici.

| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Cu ondulatorul ca sa le faci cat mai naturale rasuceste parul pe el mai larg nu strans si ti ondulatorul cat mai drept in pozitie verticala, sau poti sa le faci normale cum sti tu sa folosesti ondulatorul si apoi cu spuma in maine joacate cu ele desfale dar sa nu ai multa spuma pe maini. cele mai naturale bucle mie imi ies cu placa, adevarul ca am o placa si mai subtire decat cele obisnuite, dar cred ca merge si cu una mai lata. Poti incerca si cu bigudiuri, sa ti le pui cand ai parul ud dat cu spuma inainte si apoi pus pe bigudiuri dar acelasi secret sa lasi parul mai lejer nu sa rasucesti strans.Mult noroc sper sa iti iasa.

| TweetyRebeLa a răspuns:

Mie una imi ies bucle foarte naturale daca imi umezesc parul si imi fac un coc in crestet. Il usuc cu feonul si voila! happy Cel mai mult imi place ca nu il ard, se face singur si arata de parca as avea parul ondulat din nastere :X