| cucuvica a întrebat:

:* In seara asta mi-am facut niste bucle cu ondulatorul ca sa arat maine bine. insa nu imi place cum au iesit. M-am dat si cu fixativ ca sa mai tine pana maine si in felul asta sa se faca mai lejere. insa de la fixativ parul imi e putin electrizat. Oare o sa-si revina parul pana maine dimineata iar buclele vor fi mai lejere? Am o zi foarte importanta.
Va rog sa-mi raspundeti big grin.

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa tina, insa incearca sa nu dormi pe par pentru a nu capata alte forme.

| Deliiiia a răspuns:

Incearca sa-l aranjezi astfel incat sa para ca e mai,, zburlit'' intentionat.

| lumy4u a răspuns:

Spala-te pe cap si fa-ti buclele din nou, foloseste ceara ca sa nu mai fie parul electrizat

| ElizaaaX a răspuns:

Aucii...nu cred ca tin si fixativul o sa-ti faca parul putin cam soios.De obicei, daca vrei bucle lejere, tii putin timp ondulatorul si iti treci degetele prin el dupa ce termini.O alta varianta ar fi sa-l piepteni incet la varfuri(atentie la fixativ). Sper ca te-am ajutat. :*

| osFtSu a răspuns:

Nu o sa arate deloc bine pentru ca o sa fie dezordonate. Te sfatuiesc sa iti speli parul si maine iti faci iar bucle.