| libelula55 a întrebat:

Buna TPU ieri mi-am vopsit parul cu o vopsea semi-permanenta de la Crazy Colors nuanta este de "Violet Bordeaux" parul meu este castaniu si acum mi-a iesit la radacini violet si la varfuri roz inchis iar pe lungime am putin si din culoarea naturala si din violet.
Nu imi place cum imi sta si nici cum mi-a iesit, intrebarea mea este : STITI CUM SA SCAP MAI REPEDE DE CULOARE?
Eu m-am gandit sa ma spal cu head&solders sau cu bicarbonat ..Habar n-am dar vreau sa scap cat mai repede pentru ca am inteles ca natural se da jos destul de incet si eu vreau sa grabesc putin procesul pentru ca peste cateva zile am o nunta!
Va rog sa-mi dati niste sfaturi

3 răspunsuri:
| Tiopevuz a răspuns:

Exista tot un fel de vopsea, doar online, care dupa aplicare iti sterge toata vopseaua. Cauta pe google

| SfaturiModa23 a răspuns:

Fă-ti măști de par sau spalete bine de tot si ziua tineti parul prins că dacă e desfăcut se deschide și mai tare la lumina

| SfaturiModa23 a răspuns:

Fă-ti măști de par multe și nu sta cu el la soare nu e sigur că o sa treaca deoarece numai într-o lună se poate duce dar poți să te vopsești culoarea ta și nu de vede sau încearcă experiențe noi ca un roșcat un blond succes