| YoKo399 a întrebat:

La anul' ma voi duce in Romania la banchetul fostei mele clase.Si chiar nu stiu cum sta treaba laughing Precizez ca se va face la tara. Si am mai multe intrebari. Va rog sa imi raspundeti la toate daca puteti.
1. Cum se incepe mai exact banchetul?
2.Sa plec de acasa in pantofi cu toc? Sau sa plec in niste balerini, iar la locul unde se va tine banchetul sa-i incalt?
3. Se fac cadouri la banchet? Si daca da, ce fel de cadouri?
4.As vrea sa-l filmez.Nu pe tot, dar maca cateva secvente din el.Cum sa fac asta?
5.Ce machiaj sa-mi fac? Am tenul masliniu.
6.Cum sa-mi fac parul?
Si astea sunt intrebarile mele.Si puteti sa-mi mai ziceti voi ce se face la un banchet.Stiu ca mai e cam un an pana atunci, dar vreau ca totul sa fie perfect si din asta imi planific unele lucruri de acum.
Funda cel mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| FațăZâmbitoare a răspuns:

Bună draga mea happy
Iată răspunsurile mele :
1. De obicei un banchet incepe cu întâlnirea tuturor participanților, cu mici discuții intre colegi, îmbrățișări, așezarea la mese [ dacă e cazul].
2. Nu are rost să te chinui pe tocuri până acolo happy, decat dacă poți merge foarte bine pe ei. Mai bine îți pui balerinii, si te încalți acolo cu tocurile happy
3. Nu știam de cadouri, dar cu florile nu dai niciodată greș.
4. Cu telefonul sau aparatul foto happy
5. Optează pentru ceva natural : un rimel, putin creion pe pleoape, putin fard in obraji si ceva deschis pe buze happy asa e cel mai drăguț.
6. Ondulat, drept, cu o coadă intr-o parte, sunt foarte multe, si poate fe mai gândești până atunci happy
La un banchet contează să te distrezi, restul sunt doar amănunte happy
Te puuup :* și distractie plăcută happy sper că te-am ajutat big hug

1 răspuns:
| RockPassion94 a răspuns:

Hei happy
1.Banchetul meu a inceput printr-o sedinta foto in fata si in interiorul restaurantului.
2. Daca locatia iti permite, poti pleca de acasa in pantofi cu toc, dar daca vei fi nevoita sa mergi mult pe jos, iti recomand balerini sau sandale, iar ulterior te poti schimba.
3.Noi nu am facut nici un fel de cadouri.
4.S-ar putea sa aveti cameramani platiti si atunci nu e nevoie sa filmezi tu. Daca totusi iti doresti sa-l filmezi, o poti face cu telefonul mobil sau cu o camerahappy
5. Unul care sa se potriveasca in principiu cu rochia.E de preferat sa nu fie prea stridentbig grin
6.Depinde cat e de lung parul tau. Bucle, coc sau pur si simplu intins cu placa.
Mai ai timp sa te hotarasti ce si cum.
Eu iti urez de pe acum distractie placuta si spor la pregatiri :*