| Roxysad a întrebat:

Buna TPU:* se apropie banchetul si nu ma pot decide ce sa port. Eu as vrea sa port pantofi cu toc nici prea mare da nici mic. Sandale sau balerini nu cred ca o sa port, stiu ca trebuie sa ma simt bine, confortabil la banchet sa pot dansa etc dar totusi e banchetul.e o zi speciala si de neuitat si de aceea doresc sa-mi iau pantofilove struck Am auzit ca unele fete o sa poarte pantofi cu toc dar o sa aiba si o pereche de balerini la ele in caz ca le dor picioarele sau ceva..nush ce sa zic. Voua cum vi se pare ideea? Si apropo unde le pui?oh go on Ar parea ciudat sa vina o fata cu pantofi cu toc si dupa 2 ore sa o vezi in balerinistraight face..parerea mea. Voi ce ziceti? Cum ar fi mai bine sa procedez? love struck FUNDAA:*

5 răspunsuri:
| hecamefrommetalland a răspuns:

Ia niște balerini la fel de stilați ca pantofii cu toc, așa va fi șic și confortabil.

| Corynna13 a răspuns:

Pai poti cauta niste pantofi stilati si foarte comozi happy Insa e posibil sa gasesti mai greu, dar s-ar merita efortul. Sunt pantofi care au toc de 8-9 cm si care au de asemenea putina platforma, iar asta ar fi un avantaj, fiind astfel mult mai comozi. Depinde cum simti tu. Poti incerca si varianta cu balerinii, dar aici depinde cu ce esti imbracata, daca ai in ce sa duci balerinii pana acolo. Pentru ca daca vei purta o rochie si o poseta s-ar vedea urat sa tii pe langa poseta si o punga cu balerini cand iti vei face aparitia big grin Discuta si cu mama ta, poate iti da vreo idee buna happy

| xSkitte a răspuns:

Toata lumea vine cu o geanta mai mica sau mai mare la banchet. Multe si-au luat tocuri si de 13 iar dupa vreo 2 ore erau in picioarele goale. Deci fiecare cu ideile lui. Oricum la banchet toti se axeaza mai mult pe distractie decat daca ti s-a dus machiajul putin sau ai parul un pic ravasit.

| NataliaElena22 a răspuns:

Iti dai seama ca nimeni nu te poate ajuta cu mai mult, decat un sfat.
DEpinde de inaltimea, greutatea, personalitatea ta.
Si nu consider ca trebuie sa faci si tu ce fac celelalte colege, fiecare este diferit in felul lui si il avantajeaza un anumit stil vestimentar.
Daca nu esti obisnuita sa porti pantofi cu toc inalt, poti opta pentru o pereche de pantofi cu un toc mic dar nu sub forma de "cui" sau de ce nu, cu talpa ortopedica. Au aparut foarte multe tipuri care sunt sigura ca te vor incanta:*
Ai grija sa-i asortezi cu tinuta pe care o vei purta si important este sa te simti tu bine in pielea ta, nu sa faci doar de dragul de a impresiona.
Cat despre balerini, de ce iti faci griji de genul? Ar parea ciudat in fata cui? A colegilor? Hai sa fim seriosi. daca spui ca si fetele vor avea balerini, nu ai de ce sa-ti faci griji, important este sa te distrezi si sa ramaneti cu o amintire frumoasa, nimeni nu-si va aduce aminte ca in a2-a parte a seri tu ti-ai luat balerini ci cat de frumoasa erai!
Distractie placuta!

| 0457violetta a răspuns:

Pai cum te simti mai bine, daca ai pantofi cu tog mai inalti iatii si daca ai niste sandele cu toc mai mic punele in geanta sau na nu stiu cum dar cum te simti tu bine