| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
La banchetul de cls. a VIII-a pot sa imi iau rochie lunga sau este mai bine rochie scurta?
Personal mie imi plac rochile lungi, dar acum nu stiu... oricum nu as fi singura cu rochie lunga.
Dau funda happy

12 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Pai sincer rochiile lungi sunt frumoase insa pentru o fata din clasa a8a se potriveste mai mult una scurta. E mai tineresc asa cu o rochie lunga pari prea matura. Uite de exempli poti sa-ti iei ceva de genul acesta-->http://mihaela.spatiuweb.ro/wp-content/uploads/2009/05/2480_.jpg sau aceasta http://mihaela.spatiuweb.ro/wp-content/uploads/2009/05/248.jpg. Mie una imi plac mai mult acestea si eu in clasa a8a tot scurta am avut. PS Te sfatuiesc sa nu folosesti foarte mult machiaj pentru ca nu este nevoie si nici coafura extravaganta, sunt sigura ca esti frumoasa si fara ele. Adica nici sa nu renunti la ele nici sa fie in exces. Acuma ma poti asculta sau nu, depinde. Eu ti-am zis parerea si experienta mea. Si cu tocurile ai grija acum se poarta platformele sau cel putin asta am vazut la toate`n picioare la bechetul de a8a :)) Ciuus >:D

| Alex1886 a răspuns:

Daca ai picioare frumoase ia-ti una scurtawinking

| MadRaven a răspuns:

Eu ti-as spune sa iti iei o rochita scurta.
Sau asa cum a spus si Bebe09 poti sa iti iei una scurta in fata si lunga in spatewinking
Acum,depinde si de modelul rochiei, rochia ar trebui sa iti puna calitatile in evidenta(cele fizice)
Bineinteles, rochia trebuie sa iti si placa, o poti lua si lunga, dar pentru un banchet as zice ca e mai potrivita una scurta

| bibiiiy a răspuns:

Eu zic o rochie scurta, mai ales ca esti tanara si o sa ai tot timpul din lume sa porti rochii lungi. uite un site care te va ajuta http://www.ceimbracazi.ro/......deosebita/ bafta;)

| DinnAdinnA a răspuns:

Una scurta - mult mai bine - si cu un mic plic daca vrei -.

Rochia lunga las-o pana la balul de a 12-a.

| andy95summer a răspuns:

Ce iti place tie mai mult, mai degraba lunga

| Bebe09 a răspuns:

Ai destul timp sa-ti iei rochii lung, eu zic ca mai potrivita este o rochie lunga, sau poti sa-ti iei o rochita cu ``coada``, ceva gen scurta-n fata lunga-n spate.:*

| Dariapm a răspuns:

Buna. Eu zic ca daca ai picioare frumoase trebuie sa ti le areti :* Si nu numai. E banchetul de sf de clasa VIII-a si cred ca ar trebui sa iti iei o rochita scurta, decenta :* Distractie placuta.

| xToxiicLove a răspuns:

Eu zic sa iti iei una scurta..Deoarece e cald si e si mult mai draguta..la nunta..si la astea se potrivesc rochii lungi, dar la banchet si petreceri, rochii scurte si comode. Sper ca ti-am fost de ajutor :* pup

| GottaLOVEpink12 a răspuns:

Rochie scurta!

In rochie scurta te vei simti mai lejera, nu te impiedici sau sa calci pe rochie si asa o sa arati mai bine!

Sper ca te-am ajutat! happy

| 1Miruna1 a răspuns:

O rochie scurta, dar nu foarte, asta defineste ca ai crescut si nu mai esti mica incat sa porti rochii lungi.

| lollyy a răspuns:

Probezi mai multe rochii lungi sau scurte si vezi cu care iti sta mai bine. dar parerea mea e sa-ti iei scurta pentru ca e cald straight face