| anonima3826 a întrebat:

Buna TPU... m-am tuns de o saptamana pentru ca aveam parul foarte despicat. As vrea sa nu se mai despice asa repede( mentionez ca nu folosesc placa de par). ce sampon si balsam imi recomandati?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca l-ai tuns si s-a despicat din nou inseamna ca toata lungimea e degradata.In cazul asta parul are nevoie de hidtratare...samponul ar trebui sa fie ultima ta grija, asigura-te ca folosesti balsam si masca la fiecare spalare si isi va mai reveni cu timpul.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Gama Dove cu ulei de argan! Plus măști home-made aplicate săptămânal!

| GutuvanMorgan a răspuns:

O alimentatie sanatoasa, fara fumat, si samponul pantene pentru par uscat fac minuni. testat personal

| roxystomp a răspuns:

SYOSS! Ca sampon, cel pentru par degradat. Iar pentru balsam eu zic kallos. Regenereaza parul perfect.

| alina_8632 a răspuns:

Buna! in primul rand vreau sa iti spun ca nu e neaparat sa folosesti din aceeasi gama samponul si balsamul eu una asa fac folosesc sampon clear sau head sholders sau elsev pentru par fragil iar balsam iau mai mereu de la kallos este "the best" nu stiu in cazul meu asa e balsamul asta ...fie ca este electrizat ceea ce mi se intampla cel mai de des fie ca este prea moale fie ca imi sta matura balsamul asta imi face parul sa fie asa cum trebuie sa fie sunt supermega multumita daca nu sunt bune nu stiu incearca si tu mai multe tipuri pana gasesti ceva potrivit parului tau bafta:*

| Sunnywaves17 a răspuns:

Hmm poti prepara o masca din ou.
pui 2 oua + 3 linguri de ulei de masline si amesteci compozitia cam 10-15 minute, o aplici pe par si lasi pana se usuca, in jur de 30 de minute. dupa care te speli.
Pe mine m-a ajutat, pupici

| ianisa a răspuns:

Sa folosesti samponul syoss si balsamul din aceeasi gama si sa te masezi cu lamaie si ulei de masline