| tbxdna a întrebat:

Mama mea are niste pistrui pe fata si se chinuie de ani de zile sa scape de ele, Aveti vreun sfat si pentru ea?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De pistrui nu prea mai poti scapa, ei dispar si reapar, cremele nu fac mare lucru... eventual sa consulte un dermatolog

| viotedy a răspuns:

Oamenii cu pistrui sunt carismatici.Stiam ca, ceaiul de liliac alb e bun.

| belciuge a răspuns:

Am facut la un moment dat niste tratamente cu un aparat la Cosmetica pentru riduri happy si cosmeticiana spunea ca este bun si pentru pistrui. Nu mai tin minte cum se numea dar poti sa intrebi pe la Saloanele de cosmetica (era 60lei sedinta, nu am facut toata fata procedura).
Mai este ceva, un aparat care face tratamente pentru fata, ceva nou, cu lumina intens pulsata, costa 150lei sedinta, cred si am auzit ca este foarte bun pentru pete si alte chestii.

Elena

| belciuge a răspuns:

Am gasit si ceva natural pentru pistrui:
Masca pentru pistrui
Se toaca marunt o legatura de patrunjel, se stoarce sucul (cel mai bine in centrifuga) si se adauga aceeasi cantitate de lapte de vaca nefiert. Se aplica pe fata, zilnic, vreme de 15 minute, sub forma de comprese. Pistruii vor disparea definitiv sau vor deveni aproape invizibili.

Eu n-am incercat-o happy desi am si eu pistrui, poate o voi incerca daca imi spui ca a avut efect.

| andreeaparaschiv a răspuns:

Nu cumva exista creme speciale pentru pistrui