| NaturalLl a întrebat:

Verisorul meu are pistrui pe fata. Ce poate face sa scape de ele?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Consult medical specializat (cu tratament costisitor) aia privati se ocupa cu asa ceva

| neutrino a răspuns:

Pistrui- substantiv masculin, nu este feminin. Explica-i ca o persoana care are pistrui are farmecul sau, frumusetea sa si nicidecum nu este dizgratioasa. Daca totusi vrea sa se complice, atunci poate merge la un medic.

| frostxtq a răspuns:

Buna,
De pistrui nu prea poti sa scapi, sunt mici pete care marcheaza toate straturile pielii. Totusi, daca nu reusesti sa il convingi de faptul ca pistruii pot face o persoana sa aiba un farmec aparte si sa fie mai deosebita, sfatuieste-l sa foloseasca o masca formata dintr-o jumatate de lamaie si sucul de la jumatate de castravete. Cu aceasta solutie sa se tamponeze de soua ori pe zi pe pistrui si cu perseverenta, cam in 2-3 saptamani o sa apara rezultatele. In loc de lamaie se poate folosi si ceapa, amandoua au acizi naturali puternic decoloranti.

Atentie: Pistruii nu vor disparea in totalitate insa isi vor pierde din intensitate si nu vor mai fi atat de vizibili.

| mius a răspuns:

Zeama de la vita de vie, in primavara poti face acest lucru. Oricum ele dispar in timp

| Willy112 a răspuns:

Sa se frece pe fata cu sperma (serios)