| Siracuzia a întrebat:

Nu as vrea sa imi tai din varfuri pentru ca parul meu e ondulat si imi creste greu la loc. ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| di3tri a răspuns:

Si eu am parul ondulat. big grin Daca nu vrei sa ajngi prea des la coafor te sfatuiesc sa nu incerci sa te tunzi singura. Nu ai de unde sa stii cum va iesi si cand te vei duce la coafor s-ar putea sa il tunda mai scurt decat ti-ai fi dorit doar ca sa indrepte ce ai taiat tu. Cel mai simplu este sa te tunzi o data la 4-6 luni. Pare mult timp dar daca in timpul asta folosesti muuuult balsam dupa ce te samponezi si iti faci cate o sedinta de hidratare intensa pe saptamana (aplici o masca foarte hidratanta si o pastrezi intre 30 min-1 ora pe par si il invelesti cu un prosop sau o esarfa) nu se vor despica ffirele iar parul va creste lung si sanatos. Tine minte, cuvantul cheie in cazul parului ondulat/cret este HIDRATARE. Cu cat iti vei hrani mai des parul cu atat va ceste mai lung si mai stralucitor. Nu il sampona des. Nu mai mult de o data pe saptamana. Daca simti nevoia sa iti speli parul mai des aplica balsam timp de 2-3 min.

Sper ca am fost de ajutor :*

5 răspunsuri:
| AddaSunnii a răspuns:

Heii happy Daca vrei sa ai un par frumos si sanatos, ai face bine sa iti tai varfurile, deoarece se vor vedea urat roase, si daca nu iti cresc repede, gandeste-te ca sunt multe coafuri cu parul mai scurt, mai ales daca ai parul cret, poti sa ti-l coafezi in multe moduri, incearca sa vezi partea plina a paharului >big grin

| ppr a răspuns:

Si al meu e cret si imi tai singura din varfuri, dar nu foarte mult.ai putea incerca si tu cu o foarfecuta de unghii mica si iti tai cate putin varfurile deteriorate big grin

| Bibuşca a răspuns:

Ti l-ai putea subtia happy!

| papusikatha a răspuns:

Pai daca esti o papusa din cristal cum sa iti creasca parul?

| TwixulDrept a răspuns:

Daca vrei un par frumos si sanatos trebuie sa-l tai. Iti tai numai varfurile nu va fi o mare diferenta.