| aleksuta a întrebat:

Nu stiu ce m-a apucat dar cum imi place mie sa fiu bagacioasa mi-am zis sa mai dau un nas printre hainele vechi, de pe vremea cand eram mai mica.In mod uimitor mi-am adus aminte k primisem cadou de la cineva un maieu pe gat, cu spatele din dantela fara model, in centru o floare facuta din paiete cu diferse reflexii si in rest plina de bilute mici si albe.Maieul este tot alb.Care este problema? Problema este ca respectivul maieu s-a intamplat sa imi vina insa doar pana la buric si chiar daca il am de pe la vreo 12 ani(acum am 17), este foarte elegant si ar merge la o iesire undeva.Intrebarea mea este:Cu ce as putea sa il port? Nu sunt genul de persoana care poarta hainele pana la buric sau lucruri mici dar daca tin bine minte, acesta nu a stat normal si in mod clar nu pare genul de maieu care sa il poarte un copil de 20 kg de vreo 8-9 ani.Eu de fel sunt foarte slaba(44-45 kg). Deci ce as putea face? Cu ce l-as putea lua? Ma gandeam la tricouri, bluze simple fara bretele, maieuri pe dedesubt...bluze gen malete cu maneca lunga, avand in vedere ca s-a lasat si frigul. Voi ce parere aveti? Plizzz help mee!

Răspuns Câştigător
| DrDeath a răspuns:

Tinand cont ca esti blonda cea ce e OKwinking ar merge cu un hanorac negru luat pe deasupra(hanoracul sa sa fie cu maneca lunga) si cu o pereche de blugi.Cred ca ar fi o imbracaminte perfecta pentru toamna.Papucii sa fie niste tenisi cu mai mult de 2 culori deoarece se asorteaza cu tricoul.Ai arata extra super la o iesire in oras cu prietenii sau seara intr-un club.
Succes!

| aleksuta explică (pentru DrDeath):

Poi momentan nu mai sunt blonda.Am facut prostia sa ma vopsesc bruneta si apoi iti imaginez cat de greu am reusit sa scap de brunet.Am reincercat sa ma fac blonda dar nu mi-a iesit si momentan is putintel roscata si cu ceva reflexe de auriu. Experiment esuat daca se poate spunelaughing) Trebuie sa recunosc ca imi place ideea si iti multumesc pentru raspuns. Oare cu hanorac alb nu merge?thinking

| DrDeath a răspuns (pentru aleksuta):

Pai daca si tricoul este alb nu prea.Sorrysad.Eu sunt de parere ca nu este nevoie sa te vopsesti...si eu la 15 ani aveam obsesea sa ma fac blond deoarece imi placea cum imi statea dar dupa un timp am vazut ca parul meu nu mai este la fel de,, sanatos". Inainte aveam parul negru si acum dupa ce nu i-am mai facut nimic este tot negru.Am incercat alte frizuri si vad ca imi sta bine si asa.Apropo.Nu ai pentru ce sa imi multumesti mie mi-a facut placere sa te ajut. Daca mai ai nevoie de ceva sau ma doresti sa discutam pentru orice eventualitate iti las adresa de mess: akar. dark@yahoo.com.Pe mine ma cheama Paul.Incantat de cunostiinta Ale.

7 răspunsuri:
| elenyss a răspuns:

Poti sa incerci o fusta conica cu talie inalta care sa o porti peste maieu. Daca esti inalta poti sa optezi pentru una pana la genunchi cu craparura in spate. O sa iasa ceva classy.

| denysyk a răspuns:

Cu o fusta dar fusta sa mearga cu niste colanti sau cu veva strans pe picior

| aleksuta explică:

Va multumesc fetelor:trebuie sa recunosc ca suna bine.Totusi...ma gandeam daca ar merge sa-i fac si o combinatie pentru blugi...dar oare, merge?

| ghicicinesunt a răspuns:

Parerea mea e sa iti iei o helanca si peste maieul daca iti place asa de mult p.s imi dai id tau :->?