| anonim_4396 a întrebat:

Recent mi-am cumparat o pereche noua de pantaloni scurti, dar cand eram in cabina de proba am observat ca am cute de piele pe picioare( daca nu ma insel imi apare celulita ori deja a aparut!)...am ramas ingrozita. Am 14 ani ( deci sunt in timpul pubertatii) si nu stiu, daca e normal sa imi apara acum sau nu. In orice caz, voiam sa va intreb ce metode as putea folosi pentru a scapa de ea. Eu m-am gandit ca daca m-as plimba zilnic cu bicicleta, as inlocui masa de seara cu numai o cana de iaurt ( + o felie de paine simpla, cateodata) si as manca dulce numai dimineata ( o prajiturica Magura) si la pranz ( o inghetata, doar cand ma topesc de cald---nu sunt innebunita dupa acest aliment)...ar fi ok. Voi ce parere aveti? Va rog sa tineti cont de faptul ca am 14 ani si nu e indicat sa urmez cure de slabire sau chestii de acest gen, parintii mei sigur nu ar fi de acord. Fara mistouri! Multumesc anticipat! :*

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ma rog de ce sa nu fie de accord sa mananci sanatos, pentru ca o cura de slabire asta presupune sa mananci cumpatat si sanantos nu sa mori de foame

| CuteMe a răspuns (pentru suntserios):

Eu stiu? intreaba-i laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Da, incerca sa te plimbi cu bicicleta... si mult sport.
Bafta!

| SAMM0603 a răspuns:

Cute sau "vergeturi".
Daca sunt niste linii subtiri si albe inseamna ca ai avut chiar si cateva sute de grame in locul respectiv si fara sa-ti dai seama ai slabit acolo iar pielea sa strans in cute pentru a nu atarna. Din pacate nu poti scapa de ele.
Faca e o cantitate de grasime in + in acel loc inseamna ca da, e celulita iar dieta ta este buna numai ca dimineata se mananca o felie de paine cu margarina sau gem sau ce vrei tu pentru a putea rezista pana spre spanz sau dupa-amiaza cand mai mananci ceva usor.
Magura este o prajitura care contine ciocolata..nu prea te va ajuta plus ca e mica si nici de foame nu iti va tine. De aceea painea este recomandata putina si dimineata happy Pe parcursul zilei care ti se face foame nu sta nemancata ci mananca un fust sau o leguma sau ceva usor pentru ca vei avea dureri groaznice de stomac seara cand nu ai voie sa mananci deloc..stomacu va fi 10% satul..trebuie mancar 40-50 ca sa nu apara dureri..nu-l chinui.
Daca mai ai vreo intrebare imi poti lasa un mesaj sau un comentariu aici.

| CuteMe a răspuns (pentru SAMM0603):

Vergeturi am in alta parte a corpului, in care nu se observa, dar tot ma cam deranjeaza aspectul...nici macar cu ajutorul bronzului nu pot scapa de ele sau vor iesi mai tare in evidenta? sad

| CuteMe a răspuns (pentru SAMM0603):

Cred ca ai inteles gresit... dimineata si la pranz am o alimentatie normala, nu ma refeream ca mananc numai o prajiturica dimineata si atat...scuza-ma ca te-am indus in eroare

| SAMM0603 a răspuns (pentru CuteMe):

Nu e nici o problema. Eu cred ca bronzul va scoate in evidenta sad