| Isabelee a întrebat:

siiiiiii trec direct la subiect.laughing))
INNNNEEEEEEEBUNESC! ideea e ca, acum un am mi.am tuns parul. il aveam putin mai scurt de la cot in sus si m.am tuns pana la gat. de atunci am asteptat si astept sa creasca, dar intre timp m.am mai tuns o singura data, si ghici ce : e cu vreo 2-3 centrimetrii mai lung de la gat. (m.am tuns in primavara, nu mai stiu exact in ce luna). efectiv o iau razna, stau ca porasta si astept sa-mi creasca parul si nimic. mi.am cumparat de curand un sampon pentru cresterea parul dar inca nu pot spune nimic despre el. deci, imi puteti spune si mie cateva sfaturi ca sa-mi creasca si mie parul? P.S : orice in afara de ulei de ricin. happy

Răspuns Câştigător
| Angie12 a răspuns:

In calitate de medic iti propun sa stai linistita! Cu atat il tunzi mai scurt si de mai de multe ori cu atat o sa creasca mai mult si mai repede. Acum nu stiu de cate ori te tunzi tu dar daca iti tunzi varfurile o data la 2 luni este foarte bine. Iti recomand sa nu mai folosesti acel sampon pentru ca unele sampoane chiar iti ingreuneaza perioada de crestere a parului, chiar daca scrie pe eticheta ca iti face parul sa creasca. Iti recomand sampoane pentru volum. Daca vrei poti sa-mi dai funda.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai practic nu exista tratament pentru cresterea rapida a parului, eventual poti sa-ti faci masaj scalpului 5 min in fiecare zi si asta va ajuta mult ca parul sa se regenereze si sa creasca doar putin mai repede.Parul creste in medie 2 cm pe luna, depinde de fiecare persoana, mie imi creste foarte greu oricate tratamente i-as aplica.

| Bondarel99 a răspuns:

@(**dana**)
Daca spui la fiecare raspuns ca esti medic si dai sfaturi tampite nu o sa primesti prea multe funde.Nu mai mintii! TPU nu s-a transformat in campionat de funde, daca vrei sa ajuti pe cineva, asigura-te ca o faci cum trebuie.Si poti sa-mi dai cate voturi negative vrei tu si poti sa ma ignori.

| Cristiana4 a răspuns:

Buna...Este important si ce mananci de ex. eu stiu ca nucile si castravetii pot ajuta la cresterea parului. Poti sa fierbi urzici si cu apa care o lasa sa te speli pe par de sampon, dar nu prea mai gasesti urzici.Sau poti incerca sa iti masezi parul cu ou sau cu galbenusul lui si apoi te clatesti pe par cu apa calda. Sper ca te-am ajutat. Funda?happy