| Linda724 a întrebat:

Stiu ca este o intrebare ciudata, insa daca sunteti si voi genul ala de fata foarte slaba care nu se poate ingrasa sigur veti intelege. Peste o saptamana la scoala trebuie sa ne masuram inaltimea si greutatea si mie imi e foarte rusine sa auda colegii mei ce greutate am, pentru ca sunt foarte slaba. Am 1.56 si doar 35 de kg! Toate colegele mele au cu cel putin 10 kg mai mult ca mine, adica cea mai slaba fata din clasa in afara de mine are 45 de kg, iar inaltimea ei este fix aceeasi ca si a mea! Stiu ca suna ciudat dar cum as putea sa pacalesc cantarul sa apara mai mult macar cu vreo 3 kg? Sau cum as putea sa ma ingras intr-o saptamana atat? Pare imposibil... mai ales la mine ca incerc intruna sa ma ingras dar nu reusesc nici 1 kg sa pun pe mine. Va rog ajutati-ma! Dau funda daca raspunsul ma va ajuta! sad sad

2 răspunsuri:
| AnneBre a răspuns:

Eu spun că nu e nici o rușine. Am 18 ani și la 1, 63 am 43 de kg și mereu am fost slabă. Am incercat și eu să mă ingras, dar având în vedere că asta e metabolismul, nu poți face mare lucru, deși cu timpul o sa se mai schimbe (știu de la mama mea). Nici vitamine nu ți-aș recomanda sa iei, mie doctorul de familie mi-a spus că a avut foarte multe cazuri de fete slabe care au luat vitamine și s-au întors la ea supraponderale.
Tot ce te pot sfătui este sa nu te simți complexata de asta, sa nu te intereseze ce spun colegii că într-o oră maxim uita laughing
P.s. eu atunci când mă mai simt puțin prost din cauza greutății mele mă gândesc la fetele grase care trăiesc cu un măr pe zi și apoi mă uit la mine care pot manca ce vreau, când vreau și cât vreau. Fa și tu la fel laughing

| WaterDrop a răspuns:

Pietre in buzunare si bei 3 litri de apa inainte sa ajungi la cantar.

Desi sincer m`ar amuza mult mai tare sa vad asta decat m`ar deranja faptul ca esti tu prea slaba.Deci nu prea ai ce sa faci decat sa te impaci cu asta si sa mergi la un doctor sa vorbesti si cu el, ca sa nu fie si o alta cauza pentru care nu te poti "ingrasa". Sa nu`ti fie rusine cu tine, sigur ai multe alte calitati si le poti face sa te placa pentru ele.